E-PIT – wygodny i bezpieczny program do rozliczania deklaracji podatkowych

E-PIT – wygodny i bezpieczny program do rozliczania deklaracji podatkowych

Total
0
Shares

Rozliczenie podatkowe za dany rok, czyli popularny PIT (podatek od osób fizycznych), przez wiele lat trzeba było rozliczać samodzielnie. Od roku 2019 Ministerstwo Finansów wprowadziło wygodne elektroniczne rozliczenia podatku tzw. e-PIT. Powstały też bezpieczne i darmowe programy do tego typu rozliczeń z fiskusem.

Powoli tradycyjne coroczne rozlicznie podatku PIT odchodzi do lamusa. A to dzięki usłudze e-PIT uruchomionej przez Ministerstwo Finansów w roku 2019. Dzięki niej wiele osób odetchnęło od tej pory z ulgą. Pośpiech i nieprzekraczalny termin złożenia deklaracji z końcem kwietnia każdego roku był powodem wielu stresów. Elektroniczna metoda corocznego rozliczania podatku to wiele zalet i wymiernych finansowych korzyści. Między innymi o nich w dalszej części artykułu.

Intuicyjna aplikacja PITax.pl podpowie, jakie odliczenia możesz stosować

E-PIT – na czym polega?

Cyfryzacja wielu dziedzin życia spowodowała, że wiele usług związanych ze sprawami urzędowymi jest prowadzonych za pośrednictwem internetu. Co ma się przyczynić do wygody i interesantów, i urzędników. Tak jest też w przypadku corocznych rozliczeń podatkowych. Usługa e-PIT wprowadzona przez Ministerstwo Finansów polega na tym, iż nasza deklaracja podatkowa – wypełniona już przez Krajową Administrację Skarbową – jest dostępna na stronie rządowej. Aby mieć do niej dostęp, wystarczy jedynie zalogować się na stronie. Potrzebny jest do tego: PESEL, data urodzenia, kwota przychodu za poprzedni rok, kwota przychodu z jednej z aktualnych informacji od płatników. Możliwe jest też logowanie przez profil zaufany lub też dzięki wykorzystaniu bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu możemy dokonać korekty deklaracji podatkowej e-PIT bądź ją zaakceptować – jeśli tego nie dokonamy, nasza deklaracja zostanie automatycznie wysłana. Ważne jest to, że taki system rozliczania podatków jest całkowicie bezpieczny, a nasze dane są chronione.

Stworzony przez specjalistów program PITax.pl daje szansę na obniżenie podatku

Zalety skorzystania z usługi e-PIT

Korzyści ze skorzystania z elektronicznej usługi e-PIT to oszczędność czasu – nie tracimy go tylko na często mozolne wypełnianie PIT-u, ale i na stanie w kolejkach do Urzędu Skarbowego czy na poczcie. Możemy też zaakceptować PIT o każdej porze dnia i nocy – byle zrobić to przed początkiem maja. E-pit to także uniknięcie błędów podczas wypełniania deklaracji podatkowej, a tym samym zaoszczędzenie sobie stresu. Do korzyści finansowych, gdy zdecydujemy się na e-PIT, należy też to, że szybciej uzyskamy zwrot podatku. Dzięki możliwości sprawdzenia – po zalogowaniu się na portalu – jaki jest status naszej deklaracji, będziemy też wiedzieć, kiedy możemy się spodziewać zwrotu pieniędzy.

W krótkim czasie możesz rozliczyć swój PIT z programem PITax.pl

Program do internetowego rozliczenia PIT – skuteczna pomoc

PIT elektronicznie można też rozliczyć w inny sposób, niż korzystając ze strony rządowej – e-PIT to także możliwość wysłania deklaracji za pomocą specjalnego, bezpiecznego i darmowego programu. Dzięki niemu deklaracja zostanie sprawdzona, czy jest wolna od błędów. Program zasugeruje też najbardziej korzystne rozwiązania dotyczące różnych ulg podatkowych i odliczeń – w ten sposób nasz podatek może być niższy. Taki program wybawia nas od znajomości wszelkich zmian, jaki nastąpiły w prawie podatkowym w ciągu ostatniego roku. Tego typu programy to poufność naszych danych potwierdzona certyfikatami. Co ważne, program jest prosty i intuicyjny, dlatego każdy poradzi sobie z jego obsługą.

Program PITax.pl dopilnuje, aby w Twojej deklaracji nie znalazły się błędy

E-PIT 2022 to sposób, by bezstresowo i szybko uporać się z rozliczeniami z fiskusem. To także metoda, by wynik takiego rozliczenia był dla nas jak najkorzystniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać