Księgowość

Co oferuje profesjonalne biuro rachunkowe?

Total
0
Shares

Dbanie o rachunki we własnym przedsiębiorstwie to duże wyzwanie, które zajmuje sporo czasu. Ponadto bez znajomości choćby w podstawowym zakresie zasad księgowości, raczej nie mamy szans na właściwe jej prowadzenie.

Czas, który poświęcasz na księgowość w swojej firmie mógłbyś wykorzystać na przykład na zdobywanie nowych klientów. Brzmi pewnie pięknie i rzeczywiście może tak być, jeżeli zdecydujemy się skorzystać z pomocy specjalistów. Warto jest zastanowić się nad tym, w czym pomoże nam biuro rachunkowe i jakie korzyści można z tego tytułu zyskać. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co może zaoferować nam profesjonalne biuro rachunkowe.

Biuro rachunkowe w małej firmie

Zwykle osoby zajmujące się prowadzeniem małej działalności gospodarczej próbują wszelkie problemy księgowe rozwiązać zupełnie samodzielnie. Niemniej jednak jest to bardzo czasochłonne zajęcie i trudne zajęcie. Biuro rachunkowe wyręczy nas chociażby w prowadzeniu dokumentów czy korespondencji. Dzięki temu będziemy mogli poświęcić czas na rozwijanie własnej firmy i dopilnowanie wszystkich zleceń. Prowadzenie korespondencji czy kolejki w urzędach to strata naszych nerwów i czasu. Biuro rachunkowe będzie w stanie wykonać za nas wszystkie wyżej wymienione zadania dużo bardziej profesjonalnie i do tego znacznie szybciej.

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Rozliczenia roczne z Urzędem Skarbowym w firmie nie należą z pewnością do przyjemnych zajęć i na ogół są także bardzo skomplikowane. Na szczęście biura rachunkowe będą w stanie zająć się tym w pełni profesjonalny sposób, niezależnie od tego, czy będziemy rozliczać się zgodnie ze stawką liniową, czy progresywną. Biura rachunkowe będą w stanie wykonać za nas te wszystkie zadania. Ponadto dobry księgowy poinformuje nas na pewno o możliwości odliczenia kosztów uzyskania przychodów, jak i o wielu innych ulgach, dzięki którym wysokość płaconych przez nas podatków zostanie znacznie obniżona.

Księgi handlowe

Jeżeli nie chcemy obawiać się kontroli z urzędu skarbowego, to z pewnością nasze księgi handlowe powinny być prowadzone w rzetelny i przejrzysty sposób. Konieczne będzie prowadzenie całorocznych albo miesięcznych rozliczeń. Dużo lepiej od nas zajmie się tym niewątpliwie profesjonalista.

Rozliczenie środków unijnych

Od czasu naszego wejścia do wspólnoty, Unia Europejska uruchomiła wiele programów, dzięki którym małe, jak i średnie firmy mogą skorzystać z dodatkowych środków w formie dofinansowania. Fakt otrzymania pieniędzy będzie oczywiście związany z koniecznością rozliczenia się z ich wydatkowania. W takim wypadku korzystne będzie skorzystanie z usług biura rachunkowego, które doradzi nam, w jaki sposób najlepiej wykorzystać dane środki, aby nie zaistniała konieczność ich zwrotu.

Biuro rachunkowe czy może księgowa?

W wypadku chęci odpowiedzenia na powyższe pytanie liczy się głównie wielkość firmy. Jeżeli zarządzamy sporym przedsiębiorstwem, to koniecznym może stać się zatrudnienie specjalnego pracownika na etacie, który będzie się zajmował wyłącznie prowadzeniem księgowości. W każdym innym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, gdyż nie musimy ponosić dodatkowych kosztów pracy, a wszystkie nasze potrzeby będą w pełni zaspokojone. Inną opcją będzie niewątpliwie zajmowanie się całą księgowością samodzielnie. Jeżeli jednak nie mamy odpowiedniego wykształcenia, albo szkolenia, to będzie to na pewno zadanie skazane z góry na niepowodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać