PIT online - dlaczego warto rozliczać się przez internet?

PIT online – dlaczego warto rozliczać się przez internet?

Total
0
Shares

Rozliczenie PIT online to jedna z dostępnych form złożenia deklaracji podatkowej, do wypełnienia której zobowiązanych jest wielu z nas. Dowiedz się, dlaczego warto rozliczać się przez internet oraz jak dokładnie działa program PIT. 

pit 37 online

Na czym polega złożenie zeznania podatkowego online?

Rozliczenie PIT online to najwygodniejsza forma złożenia deklaracji podatkowej, która odbywa się za pośrednictwem internetu. Korzystając z odpowiedniego programu, możesz bez problemu wypełnić różnego rodzaju formularze, w tym między innymi PIT 37, PIT 36 czy PIT 36l. Dzięki programowi nie musisz znać się na finansach ani kwestiach związanych z deklaracjami podatkowymi – z uwagi na możliwość automatycznego wypełnienia formularza, nie musisz ich uzupełniać, jak również sprawdzać ich poprawności, gdyż wszelkie dane pochodzą od ministerstwa finansów, które otrzymuje niezbędne informacje bezpośrednio od pracodawców.

Korzystając z programu generującego e-pity, uzyskasz często niezbędną pomoc podczas wypełniania formularza. Wiele osób, mimo wielu lat rozliczania się z urzędem skarbowym, wciąż musiało korzystać z pomocy osób trzecich, aby właściwie wypełnić deklarację podatkową. Możliwość korzystania z tego rodzaju programu sprawia, że aktualnie można tego dokonać samodzielnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Kiedy wypełnisz PIT, nie musisz również martwić się jego dostarczeniem – zostaje on bowiem przesłany elektronicznie to odpowiedniego dla twojego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego.

Dlaczego warto rozliczyć PIT online?

Wygoda składania deklaracji to zdecydowanie jeden ze znacznych atutów tego rozwiązania. Wypełnienie PIT 37 online, PIT 36 online bądź PIT 36l online to możliwość szybkiego i bezproblemowego rozliczenia się z urzędem skarbowym z dowolnego miejsca, w którym akurat się znajdujesz. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które mają problem z poruszaniem się lub przebywają aktualnie poza miejscem swojego zamieszkania.

Rozliczenie PIT online to również sposób, który skutecznie zapobiega popełnieniu różnego rodzaju błędów, które następnie wymagają wyjaśnienia na miejscu, w urzędzie skarbowym. Program rozliczający e-pity daje możliwość wypełnienia deklaracji w prawidłowy sposób, uwzględniając przy tym nabyte w poprzednim roku ulgi. Warto wiedzieć, że w programie wygenerowane zostaną wyłącznie ulgi, z których korzystałeś już wcześniej, w tym na przykład ulga na dziecko, która należy do grona najpopularniejszych.

Wypełniając formularz online, możesz także spodziewać się szybszego zwrotu nadpłaty. W porównaniu do pozostałych sposobów składania deklaracji podatkowej, wysyłając PIT online będziesz krócej oczekiwać na zwrot kwoty nadpłaty z urzędu skarbowego. Należy jednak zrobić to w momencie, gdy ministerstwo finansów rozpocznie procedurę rozliczania się z podatnikami. Urząd skarbowy będzie miał na to 45 dni od momentu rozliczenia twojej deklaracji podatkowej.

Znacznie lepiej postawić na wygodne rozwiązanie, które wybrało już wiele osób ceniących sobie czas i wygodę – wyślij PIT online i nie martw się, czy na pewno prawidłowo wypełniłeś deklarację. Program pozwala na złożenie każdego rodzaju deklaracji PIT bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Do wypełnienia formularza potrzebujesz jedynie podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, NIP, a także kwota przychodu, która wskazana została w zeznaniu bądź rocznym obliczeniu podatku za miniony rok podatkowy. Wysyłając PIT, każdy podatnik otrzymuje urzędowe poświadczenie odbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać