Długopis 3D  -technologiczny magik

Długopis 3D -technologiczny magik

Total
0
Shares

Każdy chyba kiedyś marzył o kredkach bądź ołówku, za pomocą których można sobie wyrysować najskrytsze marzenia. Albo o zestawie kolorowych farb, dających możliwość wymalowania przedmiotów i obrazów wprost ze snów. A gdyby tak okazało się, że życzenie z dzieciństwa stało się rzeczywistością?

Trójwymiarowe nowinki

W ostatnim czasie popularnym gadżetem, nie tylko wśród zapalonych artystów, stały się drukarki 3D, umożliwiające drukowanie obrazów w formie trójwymiarowej. Czy ktoś jednak słyszał o długopisie 3D?
Słyszeli pewnie nieliczni, bowiem ten czarodziejski pisak został zepchnięty na dalszy plan przez wyżej wymienione drukarki. Czym więcej jest ten tajemniczy długopis 3D i dla kogo powstał? A co najważniejsze, czy warto inwestować ciężko zrobione pieniądze w ten jakże niecodzienny gadżet?

Długopis 3D – technologiczny magik

Długopis 3D to szczypta współczesnej magii w niemagicznych czasach. Jest to niewielkie, niepozorne urządzenie w kształcie długopisu, nie zawiera jednakże zwyczajnego tuszu, lecz specjalny, rozpuszczony filament. Filament może występować w różnych kolorach, dzięki czemu długopis 3D umożliwia tworzenie bajecznych, barwnych rysunków w trójwymiarze.

Jak władać  długopisem 3D?

Długopis 3D jest banalnie prosty w obsłudze, z tego względu stanowi także ciekawy pomysł na prezent dla młodszych pasjonatów sztuki. Jak zatem działa to niecodzienne urządzenie?
Cała sztuczka polega na tym, aby chwycić długopis 3D w swoją dłoń, a potem… zacząć rysować nim w powietrzu. Brzmi trochę nieprawdopodobnie, ale jest to jak najbardziej realna technika tworzenia obrazów w trójwymiarze.

Niewątpliwą zaletą długopisu 3D jest fakt, iż jest on całkowicie niezależny, co oznacza, że działa bez dodatkowego wspomagania innych urządzeń, nie wymaga też specjalistycznego oprogramowania. Aby móc cieszyć się tym iście magicznym narzędziem malarskim, wystarczy umieścić w jego wnętrzu odpowiedni filament, który następnie podgrzewa się do określonej temperatury. Po opuszczeniu długopisu filament traci plastyczność i bardzo szybko zastyga, przez co tworzone obrazy bądź przedmioty błyskawicznie przyjmują postać stałą.

Magia na każdą kieszeń

Długopisy 3D to alternatywa dla powszechnie znanych drukarek 3D. Wprawdzie są nieco mniej popularne, ale w związku z tym też znacznie tańsze. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem obrazów w trójwymiarze, lepszą, a przede wszystkim bardziej przyjazną dla portfela opcją, będzie zakup długopisu 3D zamiast drukarki 3D.

Prosty pisak do trójwymiarowych wariacji można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, natomiast bardziej zaawansowany sprzęt to wydatek sięgający nawet kilkuset złotych. Cena długopisu 3D zależy od kilku czynników; wpływ na nią mają głównie łatwość użytkowania, dostępne wariantuy pracy urządzenia oraz dostępne w zestawie filamenty.

Czy warto mieć długopis 3D?

Trójwymiarowe pisaki to bardzo intrygujący gadżet, który kusi nie tylko małych marzycili, ale i większych artystów. Niewątpliwie jest to urządzenie, które pozwala rozwijać zmysł artystyczny i kreatywność, z tego względu świetnie sprawdzi się jako prezent dla dziecka. Długopis 3D łączy przyjemnie z pożytecznym, ponieważ służy nie tylko do zabawy, ale również do szlifowania talentu plastycznego u młodych artystów. Korzystać z niego mogą, a nawet powinny, również duże dzieci, niekoniecznie wielcy malarze i twórcy dzieł sztuki, ale zwykli użytkownicy, którzy potrzebują czasem wrzucić na luz i trochę się odprężyć.

Długopis 3D to niecodzienny, ale bardzo wartościowy wynalazek. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór tego rodzaju urządzeń, w różnych wariantach cenowych, nie trzeba więc wydawać milionów, by stać się posiadaczem owego cacka. Długopis 3D to doskonały pomysł na prezent, zarówno dla kogoś, jak i dla samego siebie.

2 comments
  1. Sprawdźcie sobie Długopis 3d. Jest o wiele cieńszy i lepiej się go trzyma. Ma 6 poziomów prędkości i obsługuje wszystkie filamenty PLA/ABS. regulowana temperatura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post