Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w branży e-commerce?

Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w branży e-commerce?

Total
0
Shares

Duża konkurencja na rynku e-commerce wymaga przyjęcia takiej strategii, która pozwoli wyprzedzić innych e-sprzedawców i przekonać do siebie klientów. Nie zawsze jest to proste, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by spełnić oczekiwania kupujących pod wieloma względami. Ważna jest responsywność strony internetowej, atrakcyjny produkt oraz bezpieczne opakowanie, które pozwoli dotrzeć wysyłanym towarom na miejsce docelowe w stanie niepogorszonym. Ta ostatnia kwestia staje się szczególnie istotna, kiedy sklep internetowy oferuje produkty kruche, delikatne i podatne na uszkodzenia.

Opakowanie produktu w sklepie internetowym nie tylko stanowi wizytówkę sprzedawcy, ale przede wszystkim chroni przedmiot przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Dlatego powinno zostać dostosowane do cech wyróżniający dany przedmiot oraz do jego wrażliwości na działanie różnych czynników.

Szeroki wybór produktów opakowaniowych dostępny na stronie https://e-hurtownia-opakowan.pl  stwarza tu szerokie możliwości i pozwala na przesyłanie wielu różnych produktów, począwszy od książek i ubrań, a skończywszy na porcelanie i elektronice. Należy przy tym uwzględnić wielkość przedmiotu, jego kształt, wagę i oczywiście wrażliwość na różne uszkodzenia.

Kartony tekturowe

Najczęściej wykorzystywanym opakowaniem są kartony tekturowe. Dostępne w różnych kształtach oraz rozmiarach mogą posłużyć do pakowania i zabezpieczania rozmaitych przedmiotów. Doskonale sprawdzają się w wielu sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, że właściwą ochronę zapewnią dopiero wtedy, kiedy sprzedawca internetowy zabezpieczy schowany wewnątrz przedmiot, zaklejając karton za pomocą solidnej taśmy do pakowania, a wolne przestrzenie pomiędzy przedmiotem a ścianką kartonu wypełni za pomocą wypełniacza do paczek. Jakiego? – Jest ich całkiem sporo. To może być folia bąbelkowa, poduszki powietrzne albo skropak. Rodzaj wypełniacza należy dostosować do konkretnego produktu. Jego zadaniem będzie unieruchomienie przedmiotu, co zapobiegnie jego przemieszczaniu się i pozwoli zminimalizować ryzyko uszkodzeń w trakcie transportu. Wypełniacz amortyzuje drgania oraz wstrząsy, jakie mogą powstać w trakcie przewożenia, czy przenoszenia paczki.

Koperty bąbelkowe

Poza kartonami tekturowymi w branży e-commerce często wykorzystuje się też bąbelkowe koperty. To doskonały sposób na wysyłanie niewielkich gabarytowo przedmiotów. Podwójna koperta złożona z zewnętrznej papierowej części i wewnętrznej wykonanej z folii bąbelkowej doskonale chroni przed wszelkimi uszkodzeniami. Dzięki temu w takich kopertach mogą być wysyłane nawet kruche i podatne na uszkodzenia przedmioty. Dla przykładu koperty bąbelkowe sprawdzają się między innymi do zabezpieczania na czas transportu niewielkiej elektroniki albo biżuterii. Co więcej, w tym przypadku nie ma już potrzeby stosowania wypełniaczy, bo taką rolę pełni wewnętrzna część koperty. Jednak dla lepszej ochrony niektórzy e-sprzedawcy decydują się na umieszczenie koperty bąbelkowej z towarem w jeszcze większej kopercie.

W tym miejscu warto wspomnieć, że rynek oferuje znacznie więcej akcesoriów do pakowania. Wśród nich można wymienić między innymi folię stretch, tuby kartonowe, maty bąbelkowe i wiele innych. Wystarczy wybrać odpowiednie opakowanie i dopasować je do cech charakteryzujących konkretny produkt, by zapewnić mu bezpieczeństwo w trakcie transportu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać