Istotne kwestie zanim zaufasz internetowemu sklepowi odzieżowemu

Istotne kwestie zanim zaufasz internetowemu sklepowi odzieżowemu

Total
0
Shares

Zakupy online stały się tak częste, że ludzie stają się uzależnieni od tych serwisów, do tego stopnia, że kupują suknie na ich najważniejsze dni, takie jak śluby i zaręczyn. Głównym powodem zakupów online jest dostępność większej liczby opcji niż w tradycyjnym sklepie. Podczas przeszukiwania sklepów na rynku lokalnym, trzeba spędzić cały wieczór, aby kupić jedną suknię i jest to męczące zadanie

Sklep internetowy z odzieżą

Z drugiej strony, zakupy online są bardzo wygodne i nie sprawiają, że czujesz się zmęczony. Jednak największym problemem jest to, jak zidentyfikować, że ubranie, które wybierasz jest od oryginalnego producenta lub czy to jest jego kopia. Nawet największe sklepy internetowe nie są wolne od podrabianych produktów. Jeśli chodzi o kwestię wiarygodności marki, musisz odrobić trochę pracy domowej przed zrobieniem zakupów online. Oto kilka przydatnych wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Porady dotyczące zakupów w sklepie internetowym z oryginalną odzieżą

#1. Spróbuj znaleźć oficjalną stronę, a nie sklep sieciowy z rożnymi markami.

W sklepie internetowym o mieszanych markach ryzyko zakupu podrobionych produktów zawsze pozostaje wyższe. Dlatego spróbuj znaleźć oficjalną stronę internetową marki, którą preferujesz dla firmowej odzieży damskiej, odzieży roboczej, odzieży sportowej lub do jazdy rowerem. Jeśli kupisz produkt bezpośrednio ze strony internetowej firmy produkcyjnej, ryzyko oszustwa będzie prawie zerowe.

#2. Nie korzystaj z niewiarygodnych zniżek

W sezonach świątecznych istnieje ogromne ryzyko zakupu podrobionego produktu, ponieważ ludzie robią zakupy na ślepo po tym, jak zostali przyciągnięci przez niewiarygodną obniżkę cen. Prawdziwe marki nigdy nie obniżają ceny do 70-80%. Zawsze porównuj rzeczywistą cenę z aktualną ofertą i zastanów się, czy istnieje margines wykraczający poza Twoje oczekiwania.

#3. Jakość opakowania

Oryginalna marka odzieży zawsze przywiązuje szczególną wagę do jej pakowania. Kiedy kupujesz prawdziwą skórzaną kurtkę, bluzę damską, czy też inny strój, opakowanie pokaże, czy produkt pochodzi od prawdziwego dostawcy czy nie. Jeśli otrzymasz przesyłkę kurierską w delikatnym opakowaniu, zwróć ją z powrotem.

#4. Fałszywe czcionki i błędy ortograficzne

Na pierwszy rzut oka można nie rozróżniać między prawdziwymi lub fałszywymi elementami, ale czcionki, logo i błędy ortograficzne mogą ujawnić prawdę. Dokładnie przyjrzyj się czcionce i porównaj ją z czcionką oryginalną. Wystarczy zrobić zdjęcie tej czcionki lub logo i porównać je z czcionkami na oficjalnej stronie internetowej. Jeśli jest trochę przerobiona, np. nieprawidłowe ułożenie lub przesunięcie, należy uznać ten produkt za fałszywy. Również wady w projekcie logo mogą łatwo wskazywać, jak zidentyfikować oryginalny produkt.

#5. Zamki błyskawiczne, szwy i tkaniny

Po otrzymaniu zamówienia, otwórz opakowanie i dokładnie sprawdź wszystkie szczegóły, w tym szwy, rozmieszczenie guzików, gładkość zamków błyskawicznych i wyczucie materiału. Przeczytaj informacje na opakowaniu, aby sprawdzić materiał produkcyjny. Jeśli 100% bawełny jest napisane na elastycznych spodniach, natychmiast zwróć je z powrotem.

Producent oryginalnej odzieży drukuje swoją nazwę marki i logo na różnych obszarach, takich jak guziki, przywieszka do prania, zamek błyskawiczny, haczyk, a czasem również haft. Sprawdź dokładnie każdy aspekt, aby zidentyfikować markę. W większości przypadków egzemplarze kopiowane pomijają tego rodzaju precyzyjne szczegóły.

#7. Sprawdź dane kontaktowe i kod kreskowy

Po otrzymaniu przesyłki należy dokładnie przeczytać dane kontaktowe, aby potwierdzić, że dotarły one z oryginalnego źródła. Jeśli nie ma kontaktu ze sprzedawcą, to powinno to wzbudzić wątpliwości.

#8. Testowanie produktów skórzanych

Istotne kwestie zanim zaufasz internetowemu sklepowi odzieżowemu
Skóra jest jednym z najdroższych dodatków do garderoby i nie chcesz się dać oszukać, jeśli wydasz na to ogromną ilość pieniędzy. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy skórzana kurtka, portfel czy sandały są prawdziwe czy fałszywe. Wlej niewielką kroplę wody; prawdziwa skóra wchłonie wilgoć w kilka sekund, ale sztuczna skóra lub poliuretan nie wchłonie jej. Jeśli to możliwe, wystawiaj odrobinę małej powierzchni na działanie lżejszego płomienia. Jeśli skóra jest prawdziwa, będzie to zapach podobny do zapachu palących się włosów i nie spowoduje żadnych większych uszkodzeń. Z drugiej strony, sztuczna skóra pachnie jak płonący plastik i łatwo się zapala. Jeśli nie chcesz podejmować ryzyka, sprawdź krawędzie, skórzane kurtki do prawdziwego dostawcy będą miały szorstkie krawędzie.

To tylko niektóre z ważnych punktów, o których należy pamiętać przed ślepym zaufaniem sklepowi internetowemu. Po otrzymaniu produktu, sprawdź nawet najmniejszy szczegół, który jest związany z wiarygodnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać