Jak robić bezpiecznie zakupy w sklepach internetowych?

Jak robić bezpiecznie zakupy w sklepach internetowych?

Total
0
Shares

Zakupy w sklepach internetowych nieodłącznie wiążą się z dokonywaniem płatności online. Jak przeprowadzić cały proces bezpiecznie i szybko, by wkrótce cieszyć się nowym zakupem? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Wysyp sklepów internetowych, który możemy obecnie obserwować, jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na zakupy online. Coraz więcej osób ufa tego rodzaju rozwiązaniom i bez obaw realizuje internetowe płatności. Nie ma zresztą czego się obawiać – jeśli sklep internetowy współpracuje ze sprawdzonym agentem płatności, bezpieczeństwo jego użytkowania powinno być na wysokim poziomie. W większości sklepów e-commerce klienci mogą realizować płatność co najmniej na dwa sposoby. Standardem jest płatność szybkim przelewem za pośrednictwem platformy płatniczej, takiej jak przelewy24.pl. Zazwyczaj można również zapłacić, podając dane karty. Sklepy internetowe najczęściej akceptują również płatności za pośrednictwem BLIK czy internetowego portfela.

Płatność online – jaki sposób wybrać?

Dzięki skomplikowanym zabezpieczeniom, o które dba platforma płatnicza, w zasadzie każde z wymienionych powyżej rozwiązań jest jednakowo bezpieczne. Jeśli zależy Ci najwyższym poziomie bezpieczeństwa, wygenerowanie kodu BLIK sprawdzi się doskonale. Jest on jednorazowy  i działa jedynie przez dwie minuty od wygenerowania, a przy tym nie wymaga logowania na konto bankowe czy podawania danych karty co sprawia, że osoba trzecia nie ma możliwości zdobycia jakichkolwiek wrażliwych danych. Innych metod również nie musisz się w żaden sposób obawiać.

Transakcja – na co zwrócić uwagę?

Przed rozpoczęciem zakupów zawsze sprawdzaj, czy adres opatrzony jest kłódeczką certyfikatu SSL, gwarantującego bezpieczeństwo danych. Nie rób zakupów na publicznych sieciach wi-fi, co zwiększa ryzyko dostania się danych w niepowołane ręce. Dbaj też o bezpieczeństwo swojego komputera, z którego robisz zakupy, aby uniknąć prawdopodobieństwo zainfekowania złośliwym oprogramowaniem, mogącym wykraść hasła i numery kard kredytowych.

Jeśli zadbasz o powyżej wymienione środki zapobiegawcze, Twoje zakupy online na pewno będą bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać