Pięć wskazówek, które pomogą Ci przetrwać długie podróże samochodem.

Pięć wskazówek, które pomogą Ci przetrwać długie podróże samochodem.

Total
0
Shares

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na ulubiony festiwal, czy na rodzinny wypoczynek tego lata, najprawdopodobniej odbędziesz długą podróż samochodem.
Aby zachować Twoją ostrożność, opracowaliśmy pięć najlepszych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na godziny jazdy.

Przed wyruszeniem w drogę.

Przygotowanie jest kluczem do wyruszenia w długą podróż, więc upewnij się, że samochód jest w stanie tip-top, aby zapobiec awariom. Należy sprawdzić ciśnienie w oponach, płyn chłodzący, olej silnikowy, spryskiwacz szyby przedniej i oświetlenie, ponieważ mogą one powodować problemy, jeśli nie zostaną prawidłowo sprawdzone.
Przechowuj zapasową ładowarkę w samochodzie, aby nie ryzykować, że telefon komórkowy nie będzie miał wystarczającej ilości baterii. W bagażniku warto też mieć kilka latarek, podstawowe narzędzia do serwisowania samochodu i koło zapasowe.
W razie potrzeby skontaktuj się z ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy w razie awarii i przynieś kopię ubezpieczenia.

Zbadaj cel podróży.

Zaplanuj trasę, którą chcesz pokonać przed rozpoczęciem podróży, aby dać sobie wyobrażenie, jak długo będzie ona trwała. Zawsze warto wpisać podróż do nawigacji satelitarnej lub aplikacji takiej jak Google Maps, która na bieżąco będzie aktualizować ruch uliczny. Zaparkuj w bezpiecznym miejscu, aby korzystać z tych urządzeń, ponieważ nie tylko jest to niebezpieczne, ale jest nielegalne, aby korzystać z nich podczas jazdy.
Jeśli jeździsz sam, ustaw limit godzin, przez które będziesz jeździć każdego dnia i trzymaj się go. Jeśli jednak jedzie się w grupie, warto dodać wielu kierowców do ubezpieczenia i podzielić kilometry.

Przekąski.

Nie chcesz zatrzymywać się za każdym razem, gdy ktoś jest głodny lub spragniony, więc upewnij się, że masz mnóstwo pysznych przekąsek, aby utrzymać tych, którzy jeżdżą samochodem pomiędzy przystankami. Zabierz się i weź kilka luksusów, których normalnie nie masz na co dzień, aby podróż była tak przyjemna, jak to tylko możliwe.
Aby uniknąć dużych szczytów i kolizji w poziomie zmęczenia, należy unikać kofeiny i pić dużo wody, aby utrzymać nawodnienie.

Odpoczynek.

Im dłuższy jest podróż między przystankami, tym dłuższy powinien być czas odpoczynku. Na przykład, zamiast rzadziej robić dłuższe przerwy, możesz częściej zatrzymywać się na 10-15 minut co kilka godzin.
Należy jednak wziąć pod uwagę potrzeby pasażerów, zwłaszcza dzieci. Upewnij się, że nogi są napięte i podczas postojów na świeżym powietrzu, aby nie skurczyły się podczas długich przerw w jeździe.

Dzieci.


Próba zapewnienia dzieciom rozrywki i osiedlenia się podczas podróży jest trudna, ale po kilku nieudanych sztuczkach rękaw powinien być pomocny.

Jeśli to możliwe, spróbuj podróżować w nocy, aby dzieci mogły spać przez większą część podróży. Jeśli podróż w ciągu dnia jest nieunikniona, zawsze należy nosić przysmaki, aby je rozpraszać, i używać ich jako narzędzia negocjacyjnego, aby utrzymać hałas na niskim poziomie.

Samochodowe odtwarzacze DVD lub tablety mogą ratować życie, dlatego upewnij się, że są w pełni naładowane. Stwórz dla każdego dziecka pakiety podróżne zawierające kilka zabawek, jedzenie i napoje, którym będzie ono zajęte.

Przede wszystkim dobrze się baw podczas podróży. Wybierz trasę poza autostradą i podziwiaj widoki, które mijasz po drodze. Graj w samochodowe gry, słuchaj ulubionej muzyki i ciesz się towarzystwem swoich pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Czego nie robić w samochodzie?

Czego nie robić w samochodzie?

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu jest traktowana jako tabu. Rozgłos wokół tej działalności był ogromny, a mimo to widzimy ludzi szczęśliwie rozmawiających podczas jazdy jedną, a nawet drugą…
Zobacz post