Jak złomować samochód?

Jak złomować samochód?

Total
0
Shares

Nigdy nie jest łatwo pożegnać się ze swoim starym samochodem – być może dużo razem przejechaliście – ale czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko go złomować.
Bez względu na to, czy silnik wyzionął ducha, nie sprawdził się w wersji, czy też modernizuje się do nowszego modelu, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, decydując, że stary samochód musi być zezłomowany.

Oto nasz kompletny przewodnik po złomowaniu samochodu.

Jak złomować samochód?
1. Upewnij się, że otrzymujesz zapłatę za samochód. Istnieje wiele stron internetowych oferujących usługę odbioru Twojego samochodu – ale bądź ostrożny. Większość z nich będzie miała standardowy system cenowy, co oznacza, że możesz stracić na wartości swojego samochodu. Co więcej, niektóre strony internetowe podadzą Ci tymczasową wycenę, ale zapłacą Ci znacznie mniej, gdy przyjadą odebrać go, jeśli pojawią się jakieś usterki w samochodzie.

2. Nie sprzedawaj go najbliższym sprzedawcom złomu; może się zdarzyć, że zabraknie Ci dużo pieniędzy na samochód. Strony szukają w Twojej okolicy partnera, który zapłaci najwięcej za samochód, upewniając się, że możesz uzyskać jak największą wartość.

3. Nieco więcej pieniędzy można zarobić, rozkładając samochód na części i sprzedając je; należy to jednak robić tylko wtedy, gdy jesteś wykwalifikowanym mechanikiem lub masz odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Znalezienie indywidualnych nabywców dla każdej części Twojego samochodu zajmie o wiele więcej czasu, a Ty możesz mieć trudności ze sprzedażą niektórych części. Często czas i kłopoty nie są warte uwagi, gdy istnieje tak wiele innych szybkich i prostych opcji.

4. Za śmieciarki nie można zapłacić gotówką. Nie sprzedawaj swojego samochodu nikomu, kto próbuje; nielegalne jest płacenie gotówką za złom, więc upewnij się, że wybrałeś cieszącego się dobrą opinią kupca.

5. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż części, nie zdejmuj kół. Jeśli zdejmiesz koła na sprzedaż, lub z jakiegokolwiek innego powodu, większość miejsc nie będzie zbierać samochód, a jeśli tak, to jest prawdopodobne, że będzie duża opłata za podjęcie go.

6. Upewnij się, że zakład, który złomuje pojazd jest autoryzowanym zakładem utylizacji odpadów; są to jedyne zakłady, które mogą przetwarzać samochód zgodnie z prawem. Muszą spełniać normy Agencji Ochrony Środowiska w zakresie recyklingu, aby mieć pewność, że pojazd nie trafia na składowiska odpadów szkodliwe dla środowiska.

7. Jeśli samochód jest złomowany, powinieneś otrzymać świadectwo złomowania. Jeśli tego nie zrobisz, nadal możesz podlegać karze wykroczenia drogowego lub podatkowi.

8. Jeśli nie sprzedajesz samochodu natychmiast lub jeśli chcesz zdjąć część samochodu przed jego sprzedażą, będziesz potrzebował Deklaracji Drogowej, jeśli nie jest on opodatkowany – w przeciwnym razie będziesz musiał płacić podatek i ubezpieczenie.

9. Upewnij się, że nie zgubisz swojej spersonalizowanej tablicy rejestracyjnej. Jeśli posiadasz spersonalizowaną tablicę rejestracyjną, którą chcesz zachować, musisz wysłać formularz, aby zachować rejestrację. Jeśli tego nie zrobisz, a samochód zostanie złomowany, tablica zostanie wystawiona na odsprzedaż.

Może się wydawać, że istnieje wiele zasad, ale dobry serwis złomu samochodowego zadba o wszystko za Ciebie.

Strony oferują bezpłatną zbiórkę dla wszystkich pojazdów. Ich system cenowy zapewnia również, że otrzymasz najlepszą możliwą cenę, wybierając tego, kto, z ich sieci partnerów kolekcji, zapłaci najwięcej za samochód.

Wszystko co musisz zrobić, to umieścić swój numer i kilka szczegółów na ich stronie internetowej, a oni dadzą Ci konkurencyjną ofertę dla Twojego samochodu.

I to jest naprawdę dobry akcent. Jeśli wybierzesz miejsce takie jak sieć złomowanych samochodów, każdy samochód, który zbiorą, pozwala na wsparcie organizacji charytatywnej – pomagając bezdomnym i bezbronnym osobom dorosłym wrócić na nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Czego nie robić w samochodzie?

Czego nie robić w samochodzie?

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu jest traktowana jako tabu. Rozgłos wokół tej działalności był ogromny, a mimo to widzimy ludzi szczęśliwie rozmawiających podczas jazdy jedną, a nawet drugą…
Zobacz post