10 najbardziej nieprzemyślanych nawyków kierowcy.

10 najbardziej nieprzemyślanych nawyków kierowcy.

Total
0
Shares

Jak wynika z badania, brak wyraźnego wskazania został uznany za najbardziej nierozważne zachowanie podczas jazdy po brytyjskich drogach.
Prawie sześciu na dziesięciu (58%) kierowców objętych badaniem stwierdziło, że nie sygnalizują wyraźnie lub w ogóle nie sygnalizują, że są swoimi najważniejszymi bezmyślnymi działaniami za kierownicą, przed przekroczeniem środkowego pasa autostrady (56%) i zbyt blisko samochodu jadącego przed nim, na co głosowała ponad połowa (51%).
Kolejne najpopularniejsze odpowiedzi w pierwszej piątce zachowań kierowców, które wywołują największy gniew u innych kierowców to: złość na innych kierowców (46%) i egoistyczne parkowanie (45%).

Ranking, jakie są najbardziej bezmyślne zachowania podczas jazdy.

10 najbardziej nieprzemyślanych nawyków kierowcy.

  • Niewyraźne wskazanie 58%
  • Zawieszenie środkowego pasa ruchu na autostradzie 56%
  • Nie zostawiając zbyt dużej odległości za samochodem 51%
  • Złość na innych zmotoryzowanych 46%
  • Samodzielne parkowanie nie parkowanie między liniami 45%
  • Nie dziękowanie innym kierowcom za wypuszczenie ich z węzła / ustąpienie im 43%
  • Nie zwalnianie przy mijaniu 34%
  • Niestosowanie się do ograniczeń prędkości 30%
  • Nie dając rowerzystom zbyt dużo miejsca 29%
  • Używanie klaksonu w złości 27%

Co ciekawe, kiedy kierowców pytano o to, co sprawia, że jest uprzejmy i rozsądny kierowca – siedem na dziesięć (69%) – cytowało “zawsze dziękuj kierowcom, którzy wypuszczają cię z węzła, ustępując tobie”.

Sześciu na 10 (59%) uznało, że spowalnia to przejeżdżając, a połowa (49%) powiedziała, że daje rowerzystom mnóstwo miejsca.

Wyraźnie widać, że była to czwarta pod względem popularności odpowiedź (48%), ale dość daleko przed “zostawić dużo miejsca przed samochodem”, który wymieniło 40% respondentów.

Prawie wszyscy ankietowani kierowcy określili się mianem uprzejmych i rozsądnych – tylko 1% nie – ale uważają, że zła jazda jest powszechnym zjawiskiem na drogach krajowych, a tylko 4% twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby widzieli jakiekolwiek bezmyślne zachowanie podczas typowej półgodzinnej jazdy.

Podczas gdy każdy kierowca ankietowany uważał, że ważne jest, aby okazywać szacunek innym użytkownikom dróg prawie połowa (46%) nie wiedziała, że w Kodeksie Drogowym faktycznie wspomina się o rozsądku.

Rzecznik ds. ubezpieczeń, powiedział: “Istnieje wiele zachowań za kierownicą, które kierowcy klasyfikują jako nierozważne, z których większość wiąże się z celowymi działaniami, które są rażąco bezmyślne, ale najważniejszą odpowiedzią jest prawdopodobnie raczej nieporozumienie lub zapomnienie”.

Nie ulega wątpliwości, że zamieszanie, jakie może to spowodować, jest w najgorszym razie odpowiedzialne za: wypadki i w najlepszym razie: niepotrzebne stracone sekundy oczekiwania tylko po to, aby dowiedzieć się, że kierowca nie podążał tak naprawdę tam, gdzie myślał.

Największym przykładem pomyłki wskaźników musi być rondo. Wydaje się, że istnieją różne szkoły myślenia o tym, jak sygnalizować na rondzie, a bardzo niewiele z nich stosuje się do zasad określonych w kodeksie drogowym. Gdyby więcej z nas stosowało się do zasad, na rondach byłoby prawdopodobnie mniej stłuczek.

magazyn motoryzacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Czego nie robić w samochodzie?

Czego nie robić w samochodzie?

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu jest traktowana jako tabu. Rozgłos wokół tej działalności był ogromny, a mimo to widzimy ludzi szczęśliwie rozmawiających podczas jazdy jedną, a nawet drugą…
Zobacz post