Jak dobrać odpowiednie felgi do samochodu terenowego?

Jak dobrać odpowiednie felgi do samochodu terenowego?

Total
0
Shares

Samochody terenowe wymagają zastosowania specjalnych elementów, żeby mogły pełnić swoją rolę – zarówno poruszając się na drogach asfaltowych, jak i w trudnych warunkach. W tym tekście postaramy się wyjaśnić jakie felgi warto zamontować w pojeździe terenowym oraz gdzie je znaleźć. Zapraszamy do lektury!

Felga to istotny element budowy auta terenowego. Od jej jakości zależy tak naprawdę, jakie przeszkody może pokonać samochód.

Jaka powinna być felga do auta terenowego?

Przede wszystkim wytrzymała. Wskazane są mocne stopy metali albo aluminium. Wytrzymałość felgi pełni kluczową rolę, bo w przypadku terenowych pojazdów musi ona wytrzymać dużo większy nacisk na oś niż w przypadku standardowych samochodów. Wzmocnione felgi nie wygną się, ani nie złamią w trakcie najeżdżania na przeszkodę lub „skoku” auta. Zwróć uwagę na jakość rantów, środka felgi oraz mocowanie.

Druga kwestia związana jest z rozmiarem. Pamiętaj, że zbyt małe koło znacznie utrudni jazdę. Z kolei za duże felgi też nie wpłyną pozytywnie na przejeżdżanie kolejnych kilometrów, gdyż np. mogą ograniczyć skręt. Najlepiej zastosuj się w tym przypadku do wytycznych producenta pojazdu.

Poza felgami nie zapominaj o oponach. Dobrze dobrane opony do felgi stanowią podstawę jazdy. Bieżnik musi być wysoki, a same ogumienie dobrane do warunków pogodowych. Tylko w ten sposób jazda terenówką będzie efektywna i bezpieczna.

Stalowa czy aluminiowa?

Wybierając felgę do terenówki niekoniecznie musisz skupiać się na tym czy jest ona stalowa czy aluminiowa. Obydwa stopy (jeżeli są czyste, wysokiej jakości) wytrzymają nawet najbardziej intensywną jazdę w bardzo trudnych warunkach. Zwróć uwagę na grubość felgi podczas wyboru oraz zapytaj sprzedawcę o jej trwałość. W ten sposób ograniczasz możliwość zakupu mało funkcjonalnego elementu.

Jak kupić felgi i opony do samochodu terenowego?

Poszukując felg i opon do pojazdów użytkowych takich jak terenówki postaw na sprawdzonych dostawców. Najlepiej wyszukaj takich, którzy oferują wysokiej klasy elementy od uznanych na rynku producentów, a jednocześnie gwarantują konkurencyjne ceny. Dobrym rozwiązaniem są hurtownie internetowe, które posiadają wszechstronny wybór części, w tym również opon i felg. Przykładowo na stronie internetowej  https://esklep.pesta.com.pl/oferta/opony-detki-felgi znajdziesz różnego rodzaju części do pojazdów terenowych, dostępnych w atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Czego nie robić w samochodzie?

Czego nie robić w samochodzie?

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu jest traktowana jako tabu. Rozgłos wokół tej działalności był ogromny, a mimo to widzimy ludzi szczęśliwie rozmawiających podczas jazdy jedną, a nawet drugą…
Zobacz post