3 zalety zakupu ubezpieczenia samochodowego przez internet

3 zalety zakupu ubezpieczenia samochodowego przez internet

Total
0
Shares

Każdy kierowca ma nieco inne potrzeby związane z ubezpieczeniem swojego samochodu. Niektórym wystarczy obowiązkowa polisa OC, inni szukają rozbudowanych pakietów. Wszystkich łączy jedno – najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia, a następnie jego zakup jest internet. Oto trzy najważniejsze zalety takiego rozwiązania!

Najbardziej czytelne zestawienie szerokiego spektrum ofert

Przede wszystkim, internet to nieograniczona skarbnica ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Znajdziemy je między innymi na stronach towarzystw ubezpieczeniowych. Warto przeglądać również rankingi ubezpieczeniowe, ale wyłącznie pod warunkiem, że są przygotowane przez ekspertów i na bieżąco aktualizowane. Przeglądając sieć, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnej polisy, możemy również z łatwością sprawdzić opinie dotychczasowych klientów na temat danego towarzystwa. Bardzo istotne kryterium stanowi odsetek zakwestionowanych odszkodowań.

Wśród możliwości szukania i kupowania ubezpieczeń przez internet najlepsze rozwiązanie stanowią internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe, takie jak KioskPolis.pl. Zgromadzenie wszystkich dobrych ofert na jednym portalu to wartość sama w sobie, a przecież porównywarka umożliwia nam również  ich czytelne zestawienie i wygodne filtrowanie. To wszystko znacznie ułatwia podjęcie decyzji. O skuteczności internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych można przekonać się, sprawdzając narzędzie dostępne pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model.

Użytkownik wypełnia tam formularz, w którym uzupełnia dane na swój temat, a także informacje o pojeździe. Mają one kluczowe znaczenie dla warunków ubezpieczenia i wysokości składki. Przechodząc krok dalej – do zestawienia ofert, przekonujemy się, jak bardzo propozycje poszczególnych ubezpieczycieli różnią się między sobą. Jeśli chodzi o polisę OC, różnice można dostrzec przede wszystkim w cenie, chociaż poszczególne ubezpieczenia uwzględniają także dodatkowe usługi i udogodnienia – na przykład bezpośrednią likwidację szkód. W przypadku polis Autocasco i pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych mamy do czynienia z wieloma wariantami usługi. Każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.

Ogromna oszczędność czasu

Szukanie polisy przez internet oznacza ogromną oszczędność czasu. Któż dzisiaj wyobraża sobie odwiedzanie punktów stacjonarnych poszczególnych ubezpieczycieli, które są przecież otwarte w godzinach naszej pracy? Ten sam argument dotyczy również stacjonarnych agentów ubezpieczeniowych. Wybierając poszukiwania przez internet, możemy korzystać z jego zasobów przez całą dobę, w najbardziej dogodnym momencie. Kalkulatory ubezpieczeniowe działają w końcu non stop, nawet w niedziele i święta.

Zakup najlepszej polisy ubezpieczeniowej bez wychodzenia z domu

Kolejna zaleta poszukiwania ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet to możliwość ich natychmiastowego zakupu. Wystarczy potwierdzić nabycie polisy, wykonać przelew, a zostanie ona wysłana na wskazany adres mailowy. Zazwyczaj ubezpieczenia kupowane przez internet są tańsze niż nabywane w tradycyjnej formie, zwłaszcza jeśli decydujemy się na szerszy pakiet – pojawiają się wówczas dodatkowe zniżki. Nie warto więc marnować czasu na tradycyjne zakupy i poszukiwania, które nie przyniosą tak skutecznego efektu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać