Kto powinien skorzystać z programu do windykacji?

Kto powinien skorzystać z programu do windykacji?

Total
0
Shares

Jeśli jesteś przedsiębiorcą to z pewnością już nie raz przekonałeś się o tym, jak żmudny może być proces ściągania należności od wierzycieli – setki wykonanych połączeń i wysłanych wiadomości, które niekoniecznie przyniosły oczekiwany rezultat. Nieopłacone w terminie faktury to również dodatkowy stres dla Ciebie – brak środków finansowych powoduje, że jesteś zmuszony do odłożenia w czasie planowanych inwestycji i zwiększenia pracy po to, aby firma nadal stabilnie funkcjonowała na rynku. Program do windykacji może skutecznie rozwiązać te problemy!

Program do windykacji – dla kogo?

Z programu do windykacji może skorzystać każda firma świadcząca usługi bez względu na liczbę zatrudnionych osób oraz osoby fizyczne, np. magazyny, firmy produkcyjne oraz hurtownie. Najlepiej jednak, swoje zadanie będzie spełniać w firmach obsługujących nawet kilkaset klientów, co przekłada się na konieczność zatrudnienia sporej kadry pracowników – w dalszej części artykułu wyjaśnimy, jak za jego pomocą można znacznie obniżyć koszty funkcjonowania działu windykacyjnego.

Jak działa program do windykacji?

Program do windykacji to oprogramowanie, które umożliwia zautomatyzowany kontakt z dłużnikiem – za jego pomocą można tworzyć i wysyłać powiadomienia o terminie spłaty należności oraz wiadomości SMS. To również swego rodzaju baza, w której znajdują się wszystkie dane naszych wierzycieli oraz historia przeprowadzonych z nimi rozmów, czy wysłanych wiadomości. Takie uporządkowanie prowadzonych spraw znacznie ułatwia sprawdzenie na jakim etapie znajduje się dane postępowanie oraz jakie kroki podjęliśmy, w celu odzyskania należnych naszej firmie pieniędzy.

Program do windykacji działa cały czas – oznacza to, że nawet jeśli nasza firma zakończyła już swój dzień pracy, oprogramowanie wyśle do naszego wierzyciela przygotowaną przez nas wcześniej wiadomość. Takie działanie znacznie zwiększa efektywność prowadzonych przez naszą firmą postępowań.

Zalety programu do windykacji

Jak już wcześniej wspomniano, decydując się na zakup programu do windykacji możemy znacznie obniżyć koszty funkcjonowania działu windykacyjnego – zautomatyzowany system prowadzenia sprawy powoduje, że nie musimy zatrudniać już tak dużej liczby osób do ściągania wierzytelności. Co więcej, oprogramowanie to jest bardzo proste w obsłudze – wystarczy wprowadzić w nim dane dłużnika i wartości jego wierzytelności, a program sam obliczy wysokość jego zadłużenia. To z kolei powoduje, że minimalizujemy ryzyko popełnienia błędu w obliczeniach nawet do 0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post