Program do faktur – dla kogo, jak działa i jakie ma zalety

Program do faktur – dla kogo, jak działa i jakie ma zalety

Total
0
Shares

Prowadzenie ewidencji sprzedaży towarów i usług to obowiązek każdego przedsiębiorcy – bez znaczenia czy mówimy o wielkich korporacjach, czy też o niewielkich biznesach. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z możliwości pełnego fakturowania online, co pozwala na skuteczne odciążenie w kontekście długotrwałego sporządzania papierowych faktur. Czym cechuje się dobry program do faktur? Sprawdzamy to na podstawie oprogramowania od wFirma.

Kto może korzystać z programów do fakturowania?

W dobie powszechnej cyfryzacji fakturowanie nie musi już odbywać się w sposób standardowy, czyli w wersji papierowej. Z nowoczesnych programów do fakturowania mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą odciążyć się od mozolnego procesu tworzenia zwykłych dokumentów fakturowych. Funkcjonalne oprogramowanie pozwala na wystawianie dokumentów w różnych językach, wykorzystując estetyczne szablony i udostępniając możliwość zamieszczenia autorskiego logo. Program jest szczególnie przydatny dla osób samozatrudnionych i prowadzących specjalistyczną działalność gospodarczą. Program do faktur przydaje się w przypadku konieczności wystawienia wielu potwierdzeń miesięcznie, stanowiąc jednocześnie bazę i miejsce, w którym przechowywane są poszczególne dokumenty poświadczające sprzedaż dóbr. Aplikacja pozwala m.in. na:

  • dowolną konfigurację graficzną faktur,
  • zaplanowanie procesu dzięki fakturom automatycznym,
  • tworzenie katalogów towarów i usług,
  • integrację z innymi systemami, m.in. PEF,
  • generowanie pliku JPK,
  • zarządzanie sprzedażą z systemem CRM,
  • kredytowanie dokumentów.

W jaki sposób działa użyteczny program do fakturowania?

Program do wystawiania dokumentów potwierdzających sprzedaż charakteryzuje się możliwością stworzenia wielu różnorodnych dokumentów, w tym faktur VAT, proforma i rachunków. Oprogramowanie pozwala także na ewidencjonowanie wszystkich wdrożonych dokumentów sprzedażowych, drukowanie ich, importowanie i eksportowanie baz danych. Program do fakturowania to także możliwość stworzenia spersonalizowanego dokumentu, dzięki czemu faktura może stanowić dyskretną i legalną formę reklamy. Jednym z wiodących dostawców nowoczesnego oprogramowania fakturowego jest wfirma, udostępniająca narzędzia pomocne dla przedsiębiorców w atrakcyjnych pakietach cenowych.

Jakie zalety posiada dobry program do fakturowania?

Istotnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie programu do wystawiania faktur jest możliwość implementacji dodatkowych połączeń poprzez integrator ecommerce. Sprzedaż internetowa charakteryzuje się koniecznością współpracy z różnymi dostawcami usług i marketplace’ami, wobec czego warto, aby program posiadał możliwość bezproblemowej współpracy np. z Allegro, IdoSell czy Shoplo. Tego typu działanie zwiększy wiarygodność firmy w oczach potencjalnego konsumenta i sprawi, że będzie on bardziej skory do finalizacji zakupu. Co ważne, skuteczny integrator e-commerce pozwoli na całościowe zarządzanie sprzedażą z jednej lokalizacji, co jest niezwykle wygodnym aspektem automatyzującym procesy sprzedażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać