W czym tkwi sekret udanego biznes lunchu?

W czym tkwi sekret udanego biznes lunchu?

Total
0
Shares

Spotkania biznesowe są ważną i nieodłączną częścią strategii rozwijania współprac i realizacji projektów. Budowanie relacji z kontrahentami często ma miejsce podczas biznes lunchów. O co zadbać, by zorganizować je odpowiednio?

Wybór godziny i miejsca

Porą na lunch są zazwyczaj godziny oscylujące wokół południa. Taką porę najlepiej wybrać — i zrobić wszystko, by się nie spóźnić! Warto przyjść kilka minut wcześniej, czekając na naszego towarzysza już na miejscu.

Wybór miejsca jest również bardzo istotną kwestią. Lokalizacja powinna być dogodna dla obu stron: położona możliwie blisko miejsca pracy, z miejscem do parkowania. Warto wybierać eleganckie, lecz raczej neutralne wnętrza, z dobrą obsługą i nienachalną muzyką.

Odpowiednie menu

Wybór posiłków nie może być przypadkowy. Na spotkanie biznesowe najlepiej jest wybierać sprawdzone, smaczne, lecz niekoniecznie bardzo wymyślne potrawy. Lepiej unikać ekstrawagancji — mogą nie przypaść do gustu drugiej osobie.

Dobrze jest unikać potraw, które ciężko zjeść w estetyczny sposób: omijajmy szerokim łukiem spaghetti, przekąski jedzone palcami czy burgery.

Tematy do rozmowy

Trudne, kontrowersyjne tematy nie powinny być poruszane podczas biznes lunchu. Absolutnie zakazane są kwestie światopoglądowe, powiązane z polityką lub religią.

Spotkanie jest biznesowe, jednak nie oznacza to, że tylko do tego powinna ograniczać się rozmowa. Warto zacząć od niezobowiązujących, lekkich tematów, dopiero później przechodząc do interesów.

Kulturalne zachowanie

Kultura przy stole i w rozmowie robi dobre wrażenie i sprawia, że wypadamy w oczach potencjalnego kontrahenta znacznie lepiej. Należy unikać przerywania drugiej osobie wypowiedzi i starannie dobierać słowa. Jedząc, warto zwracać uwagę na używane sztućce, nabieranie niewielkich kęsów, zamykanie ust podczas żucia.

Przestrzeganie kilku zasad podczas biznes lunchu może mieć kluczowe znaczenie dla naszej działalności. Jeśli organizujesz biznes lunch Warszawa, koniecznie sprawdź ofertę restauracji Na Skrajnej — pracownicy z pewnością chętnie ci doradzą, zadbają o smaczne jedzenie i estetykę stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post