Usługi outsourcingowe - skuteczna pomoc dla firm

Usługi outsourcingowe – skuteczna pomoc dla firm

Total
0
Shares

Chcesz rozwijać swoją firmę i masz na oku kilka ciekawych projektów do realizacji? Cieszysz się perspektywą rozwoju, ale przeraża Cię myśl o czasochłonnym i kosztownym procesie rekrutacji dodatkowych pracowników? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak usługa outsourcingu może pomóc Twojej firmie.

Czym są usługi outsourcingowe?

A gdyby tak potrzebnych do realizacji nowych zadań specjalistów, dostarczyła Ci firma zewnętrzna? Na dodatek taka, która wybierze pracowników o odpowiednich kwalifikacjach? A jeśli mógłbyś nawet proces rekrutacji zlecić firmie oferującej usługi tego typu ? Brzmi ciekawie, prawda?

Na tym właśnie polega usługa outsourcingu. Korzystasz z zasobów zewnętrznych, by wesprzeć działanie swojego przedsiębiorstwa i ułatwić mu dalszy rozwój.

Usługi outsourcingu – jakich sektorów najczęściej dotyczą?

Obecnie na rynku istnieje sporo firm świadczących usługi outsourcingowe wysokiej jakości.

Istnieją różne rodzaje outsourcingu, dotyczące wielu obszarów działalności. Twoja firma może skorzystać z zewnętrznych usług w jednym lub większej ilości sektorów. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb Twojego biznesu oraz strategii jaką ustalisz.

Zewnętrzny outsourcing dotyczy najczęściej:

 • dostarczenia dodatkowych pracowników
 • procesów biznesowych
 • procesów logistycznych
 • informatyki
 • prac magazynowych
 • usług księgowych
 • rekrutacji i szkoleń
 • obsługi klientów
 • działalności firmy pod kątem strategii marketingowej i budowania marki.

Najbardziej popularna jest usługa outsourcingu pracowniczego. Polega ona na wspomaganiu się pracownikami dostarczanymi przez zewnętrzną firmę. Decydując się na to rozwiązanie, skorzystasz z wiedzy i doświadczenia osób zatrudnionych przez kogoś innego. Konkretne zadania firmy, przejmie grupa pracowników dopasowanych do Twojego projektu, pod nadzorem specjalnego zewnętrznego koordynatora.

Usługi outsourcingowe - skuteczna pomoc dla firm

Usługi outsourcingowe - skuteczna pomoc dla firm

Często przedsiębiorstwa decydują się również na korzystanie z usługi outsourcingu kadr i płac, a także outsourcingu księgowości. Jeśli nie możesz w danym momencie stworzyć działu odpowiedzialnego za obsługę kadrowo-płacową oraz zadania z działu księgowości i finansów – zleć zewnętrznej firmie działania z tego zakresu. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i zasoby.

Dlaczego outsourcing się opłaca?

Dzięki outsourcingowi firma może płynnie realizować stojące przed nią zadania. Masz możliwość odciążenia swoich pracowników z zadań, które nie pokrywają się z główną działalnością Twojej firmy. Ludzie których zatrudniasz, mogą realizować projekty, w których wykażą się wiedzą branżową i doświadczeniem. Mniej specjalistyczne i nie wymagające zaawansowanej praktyki prace, zostawisz po stronie firmy zewnętrznej.

Największe zalety outsourcingu to:

 • obniżenie i kontrola kosztów w firmie
 • większe możliwości rozwoju zarówno Twojego biznesu, jak i pracowników
 • zwiększanie konkurencyjności
 • poprawa wydajności i efektywności pracy
 • dostosowanie działania firmy do aktualnych potrzeb rynku.

Jakie firmy korzystają z outsourcingu?

Obecnie z usług outsourcingowych mogą korzystać zarówno małe biznesy, jak i duże przedsiębiorstwa. Z jakiej branży? Właściwie z każdej. Również z Twojej.

Mnogość rozwiązań jakie oferują liczne zewnętrzne podmioty w zakresie usług outsourcingu, stwarza Ci możliwość swobodnego wyboru firmy. Wybierz tą, która ma opinię dostawcy wysokiej jakości usług jakimi jesteś zainteresowany. Sprawdź czy oferowane usługi pokrywają się z tym czego aktualnie szukasz.

Wybór dostawcy usług i proces wdrażania outsourcingu, powinna poprzedzać szczegółowa analiza potrzeb Twojej firmy. Podczas wyboru firmy outsourcingowej dowiedz się:

 • jaką ofertą usług dysponuje zewnętrzna firma
 • jakie doświadczenie ma w branży
 • czy powierzone jej zadania są wypełniane z rzetelnością i zaangażowaniem
 • czy firma zewnętrzna dotrzymuje terminów
 • jakie zlecenia realizowała wcześniej
 • jaki ma potencjał do realizacji zadań, w zakresie który Cię interesuje
 • jakie opinie zebrała firma oferująca outsourcing od poprzednich klientów
 • czy posiada odpowiednie uprawnienia i zezwolenia do pracy przy powierzonych zadaniach.

By współpraca przebiegała sprawnie, muszą zostać ustalone pewne warunki. Chodzi głównie o sposób komunikacji i raportowania wykonanej przez zewnętrzną firmę pracy oraz weryfikacja jej poprawności.

Mimo tego, że celem outsourcingu jest wykonanie pracy przez zewnętrzny podmiot, to Ty musisz mieć kontrolę nad wszystkim co dzieje się w Twoim biznesie. Tylko w ten sposób Twoja firma ma realną szansę skorzystać w procesie outsourcingu.

Czy widzisz w usłudze outsourcingu szansę na rozwój swojego biznesu? Jeśli masz pytania, skontaktuj się z firmą oferującą usługi tego typu – Fortuna Outsourcing Pracowniczy. Chętnie udzielą Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post
Co to jest talent acquisition?

Co to jest talent acquisition?

W języku angielskim słowo acquisition oznacza nabycie. W dosłownym tłumaczeniu talent acquisition, to nabywanie talentów. W tym przypadku jednak “Mam talent” przenosi się w profesjonalne biura firm i korporacji, a cały proces…
Zobacz post