Restrukturyzacja a upadłość firmy

Restrukturyzacja a upadłość firmy

Total
0
Shares

Restrukturyzacja ma na celu przede wszystkim ochronę firmy przed upadłością, postępowanie ma pomóc w wyjściu z niewypłacalności oraz kryzysowej sytuacji. W przypadku postępowania upadłościowego sytuacja wygląda nieco inaczej, bowiem upadłość firmy oznacza całkowitą likwidację przedsiębiorstwa.

Upadłość firmy a postępowanie restrukturyzacyjne

Restrukturyzacja firmy we Wrocławiu jest w pewnym stopniu metodą leczenia przedsiębiorstwa w kryzysie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala uratować firmę, która w przyszłości ma szansę prawidłowo prosperować. Warto skorzystać z usługi restrukturyzacji firmy w przypadku pojawienia się problemów w firmie, bowiem dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje dodatkowy czas na właściwe odbudowanie płynności oraz ochronę majątku. Więcej informacji na temat świadczonej usługi znajdziesz na stronie internetowej kancelarii prawnej. Z kolei upadłość firmy znajduje zastosowanie w sytuacjach bardzo trudnych, skrajnych, głównym celem postępowania w kwestii upadłości firmy jest zaspokojenie wierzycieli i ochrona majątku przedsiębiorstwa.

Upadłość i restrukturyzacja firmy- kto potrzebuje i kiedy ją zastosować?

Warto zaznaczyć, iż restrukturyzacja firmy może być prowadzona przez przedsiębiorcę, który zagrożony jest niewypłacalnością, a także przez firmy, które już są niewypłacalne. W przypadku postępowania upadłościowego sytuacja wygląda nieco inaczej, bowiem upadłość firmy we Wrocławiu zgłasza się tylko w momencie kiedy dłużnik jest niewypłacalny. Warto zaznaczyć, iż jest możliwe, aby dwa postępowania toczyły się jednocześnie, aczkolwiek w pierwszej kolejności sąd zajmie się postępowaniem restrukturyzacyjnym. Szczegółową informację na temat upadłości i restrukturyzacji firmy znajdziesz na stronie internetowej kancelarii prawnej.

Różnice, wady i zalety

Największą różnicą pomiędzy restrukturyzacją a upadłością firmy jest cel, któremu służą oba postępowania:

  • należy pamiętać, iż postępowanie restrukturyzacyjne ma na celu uniknięcie bankructwa firmy, dlatego najczęściej stosowane jest w trudnych sytuacjach, aby doprowadzić do ugody z wierzycielami, zawrzeć układ
  • postępowanie upadłościowe oznacza wyprzedaż mienia dłużnika oraz jego częściowe zaspokojenie, warto zaznaczyć iż upadłość firmy najczęściej oznacza koniec jej funkcjonowania

Postępowanie upadłościowe ma na celu wsparcie podczas prowadzenia spraw karnych oraz obciążenie majątków własnych długami spółek. W przypadku restrukturyzacji usługa kancelarii ma za zadanie znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Zaletą restrukturyzacji jest fakt, iż na czas postępowania zarządzanie w firmie przejmuje osoba wyznaczona przez sąd.

Wniosek o upadłość – na czym polega?

Wniosek o upadłość firmy składa się w sytuacji kiedy dłużnik jest niewypłacalny, gdy jest podstawa aby stwierdzić upadłość przedsiębiorstwa. Dłużnik ma obowiązek dostarczyć wszelkie, niezbędne dokumenty, które potwierdzają niewypłacalność w ciągu maksymalnie 30 dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post