Osobiste portfolio w sieci – co powinno zawierać i dlaczego warto je mieć?

Osobiste portfolio w sieci – co powinno zawierać i dlaczego warto je mieć?

Total
0
Shares

Portfolio to niezwykle ważna rzecz dla każdego twórcy bez względu na to, jaki rodzaj produktów lub usług oferuje. Każdy wie o tym doskonale, znajdując się na etapie poszukiwania pracy, kiedy to portfolio, w którym zamieszczone są wszystkie dotychczasowe dokonania i projekty, którymi chcesz się pochwalić.

Krótko mówiąc, portfolio jest wobec tego kolekcją przykładowych prac, mających potwierdzić i udowodnić nasze kwalifikacje. Tradycyjnie przedstawia się je w postaci dokumentów oraz innego rodzaju elementów zebranych w teczce. Ta forma w większości przypadków jest już jednak przeżytkiem. Obecnie znacznie popularniejszą, wygodniejszą i dającą znacznie większe możliwości formą prezentacji swoich kwalifikacji jest portfolio w wersji online. W dzisiejszym tekście opowiemy o tym, jak stworzyć e-portfolio, które zrobi wrażenie oraz kto może, a nawet powinien z takiej opcji skorzystać.

Dlaczego osobiste portfolio jest ważne i kto powinien je mieć?

Portfolio może mieć dzisiaj właściwie każdy, kto chce w estetyczny, przykuwający uwagę sposób zaprezentować swoje dokonania. Bez względu na to, co chcesz zaprezentować – portfolio będzie doskonałą opcją, która posłuży Ci do zyskania nowych możliwości zawodowych. Portfolio mogą mieć graficy, fotografowie, architekci, modele, projektanci mody, ale także cukiernicy, jubilerzy czy  nawet stolarze. Przygotowując portfolio, należy również zadbać o połączenie go z profilami w mediach społecznościowych. Wystarczy zamieścić link, aby osoby zainteresowane Twoją twórczością, które obserwują Twoje konto, mogły mieć do niego dostęp.

Jaki jest zatem cel portfolio? Dzięki niemu zleceniodawcy będą w stanie sprawdzić Twoje kwalifikacje, dowiedzieć się jakie zadania do tej pory wykonywałeś, z kim współpracowałeś, co Cię inspiruje, czym zajmujesz się w wolnym czasie oraz jakie masz umiejętności. Odpowiednia prezentacja i „sprzedanie” swojej twórczości przy pomocy dobrze skonstruowanego portfolio otworzy przed Tobą wiele nowych ścieżek, umożliwiających rozwój i zdobycie nowych doświadczeń.

Osobiste portfolio w sieci – co powinno zawierać i dlaczego warto je mieć?

O tym warto pamiętać, decydując się na stworzenie osobistego portfolio w sieci

  • Jeśli nie posiadasz jeszcze na swoim koncie realizacji komercyjnych, nie oznacza to, że nie możesz prezentować swoich umiejętności. Stwórz portfolio, w którym umieścisz swoje najlepsze prace wykonywane w ramach ćwiczeń.
  • Nie zapomnij o napisaniu kilku słów na swój temat. Opisz, czym się zajmujesz, co Cię pasjonuje czy od jak dawna tworzysz. Daj szansę się poznać.
  • Umieść w swoim portfolio jedynie takie prace, z których jesteś dumny.
  • Postaw na minimalistyczny, prosty i intuicyjny design, dzięki któremu użytkownicy oraz potencjalni zleceniodawcy nie będą mieli problemu z odnalezieniem interesujących ich szczegółów.
  • Pamiętaj o aktualizowaniu swojej strony. Stale dodawaj nowe prace, aby pokazać, że nadal tworzysz i się rozwijasz.
  • Pomyśl o zamieszczeniu na swojej stronie WWW referencji od firm lub osób, z którymi do tej pory współpracowałeś. Z pewnością zrobią one dobre wrażenie na przyszłych zleceniodawcach.

Portfolio to nic innego, jak własna strona internetowa

Oczywiście istnieją serwisy, na których możesz umieścić swoje prace i dokonania, przedstawiając je w towarzystwie konkurencji. Nie jest to najgorszy pomysł, jednak znacznie profesjonalniej wyglądać będzie takie zestawienie kwalifikacji w obrębie własnej strony WWW. Dlaczego? Taki sposób pozwoli Ci na samodzielne wybranie i skomponowanie stylistyki, dzięki czemu zaprezentujesz się dokładnie tak, jak chcesz.

W celu zbudowania dobrego, solidnego portfolio, które na pewno zapadnie w pamięć Twoim potencjalnym zleceniodawcom powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze – co chcesz zaprezentować? Po drugie – komu? I po trzecie – w jakim celu? Bez względu na to, czy zdecydujesz się na samodzielną realizację takiej strony internetowej, czy postanowisz zlecić to zadanie profesjonalistom, odpowiednie przygotowanie i określenie swoich założeń jest zupełną podstawą. Strony internetowe Lublin tworzone w agencji marketingowej przez specjalistów będą najlepszym wyborem, jeśli chodzi o profesjonalne portfolio i właśnie ten sposób polecamy wybrać. Jest to inwestycja, która z pewnością przyniesie ogrom korzyści każdemu twórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post
Co to jest talent acquisition?

Co to jest talent acquisition?

W języku angielskim słowo acquisition oznacza nabycie. W dosłownym tłumaczeniu talent acquisition, to nabywanie talentów. W tym przypadku jednak “Mam talent” przenosi się w profesjonalne biura firm i korporacji, a cały proces…
Zobacz post