Nowa jakość w zarządzaniu procesami biznesowymi

Nowa jakość w zarządzaniu procesami biznesowymi

Total
0
Shares

Zarządzanie procesami biznesowymi to nie lada wyzwanie dla każdej współczesnej firmy i organizacji. Warto jednak mu sprostać, gdyż sprawnie działające, wydajne oraz właściwie zoptymalizowane procesy biznesowe to klucz do sukcesu przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach – pozwalają na skuteczne budowanie przewagi konkurencyjnej, przyspieszają codzienną pracę, eliminują błędy ludzkie oraz zapewniają wymierne korzyści dla kadry zarządzającej, pracowników oraz klientów. Jak osiągnąć takie rezultaty?

Zarządzanie procesami biznesowymi w nowoczesnym wydaniu

Firmy, które dążą do usprawnienia swojego funkcjonowania na wielu polach, powinny rozważyć wdrożenie automatyzacji procesów biznesowych za pomocą dedykowanemu zarządzaniu procesami biznesowymi oprogramowaniu informatycznemu. Automatyzacja ma na celu usprawnienie, wspieranie lub zastępowanie pracy wykonywanej przez człowieka – pozwala przyspieszyć realizację procesów, eliminuje błędy ludzkie oraz poprawia ogólną wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jej wdrożenie i skuteczne zarządzanie procesami biznesowymi jest obecnie bardzo proste – wystarczy zainwestować w wysokiej jakości system informatyczny.

Nowa jakość w zarządzaniu procesami biznesowymi

Istotą zarządzania procesami biznesowymi jest zapewnienie pełnej widoczności i optymalizacji procesów zachodzących w organizacji. Są one fundamentem funkcjonowania firmy, gdyż pozwalają koordynować wszystkie podejmowane działania. BPM (ang. Business Process Managament) ma na celu usprawnienie zarządzania firmą w sposób ciągły, pozwalając zwiększyć efektywność pracy oraz skuteczność realizowania celów biznesowych. Promuje szybką i wydajną pracę firmy, wspiera jej dążenie do innowacji, daje możliwość lepszego dopasowywania się do zmian dynamicznie zachodzących na rynku, pozwala na tworzenie przewagi konkurencyjnej oraz zdobycie i utrzymanie pozycji lidera rynku. Zarządzanie procesami biznesowymi daje także pełen wgląd we wszystkie zachodzące w firmie procesy, przybliżając ją do osiągnięcia tzw. process excellence.

Oprogramowanie do zarządzania procesami biznesowymi

Nowoczesne systemy do zarządzania procesami biznesowymi klasy BPM pozwalają na tworzenie aplikacji biznesowych, których firma potrzebuje na danym etapie swojej działalności, umożliwiając jej automatyzowanie zarówno typowych scenariuszy, jak i bardziej specyficznych, wymagających procesów. Atutem dobrej jakości nowoczesnego oprogramowania klasy BPM jest możliwość jego integracji z wdrożonym w firmie oprogramowaniem, w tym chociażby z popularnymi wśród użytkowników biznesowych platformami ERP, CRM czy tzw. systemami dziedzinowymi.

Na szczególna uwagę zasługują tu wysokofunkcjonalne i zaawansowane technologicznie platformy low-code. Pozwalają one na sprawne, szybkie i wygodne budowanie aplikacji biznesowych metodą drag&drop, do czego nie jest konieczna znajomość języków programowania ani umiejętność kodowania. Najlepsze platformy low-code dzięki autorskim technologiom pozwalają ponadto na sprawne zarządzanie zmianą w czasie rzeczywistym – dają możliwość wprowadzania zmian i modyfikacji zarówno w dopiero powstających, jak i już funkcjonujących w środowisku  produkcyjnym aplikacjach, zapewniając tzw. time to business. Ma to kluczowe znaczenie dla każdej dynamicznie rozwijającej się organizacji w dobie cyfrowej transformacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post