Jak zaoszczędzić na zakupach?

Jak zaoszczędzić na zakupach?

Total
0
Shares

Każdy walczy o klienta a szczególnie sklepy, które oferują liczne programy lojalnościowe. Jak się okazuje metoda, która okazała się skuteczna w Stanach Zjednoczonych, również przekonuje do siebie coraz więcej Polek i Polaków. W końcu programy lojalnościowe to oszczędność i nic nie kosztują więc nie ma powodu by z nich nie korzystać. Jeden program nie wyklucza innego, dlatego można mieć w telefonie aplikacje wszystkich popularnych sklepów i oszczędzać na codziennych zakupach. Czym są programy lojalnościowe i jakie sieci je oferują? Sprawdźmy.

Programy lojalnościowe sklepów

Mówiąc o programie lojalnościowym mówimy o jednej z wielu strategii marketingowych wykorzystywanych do pozyskania klienta. W tym przypadku mówimy o korzystnych działaniach dla konsumentów, gdyż najczęściej programy opierają się na zniżkach i promocjach na wybrane produkty. Naturalnie jeden program jest lepszy od innego i bardziej zachęca do robienie zakupów w danej sieci sklepów. Samo słowo lojalność może nie najlepiej się kojarzyć, dlatego określenie karta lojalnościowa jest rzadko używane. Co ciekawe wielu klientów stwierdza, że program lojalnościowy z którego korzystają to nie tylko kwestia zniżek, ale również miłości do danego sklepu.

Żeby móc mówić o dobrym programie lojalnościowym należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze wielu klientów zwraca uwagę, że oferowane nagrody wymagają za dużego nakładu co wiąże się z długim oczekiwaniem na nagrody. Niektóre osoby jako istotny fakt zniechęcenia wskazują brak nieoczekiwanych nagród. Jest to dość zaskakujący wybór, ale lubimy być zaskakiwani.

Takich czynników jest więcej, ale nie jesteśmy tu od radzenia firmą jak mają tworzyć swoje programy lojalnościowe, a od wytłumaczenia jak działają. Obecnie programy lojalnościowe w głównej mierze wiążą się z pobraniem aplikacji danego sklepu. Są to w pełni darmowe aplikacje, w których zbieramy punkty za zakupy. Takie aplikacje posiadają praktycznie wszystkie sklepy spożywcze, odzieżowe, sportowe i masa innych. Najczęściej, aby dostać jakąś nagrodę musimy przekroczyć pewien próg wydanych pieniędzy. Nie należy w zamian spodziewać się niesamowitych nagród, ale często są to istotne ulgi pieniężna, które na koniec roku mogą przerodzić się nawet w „darmowe” wakacje, zwłaszcza jeżeli robimy duże zakupy.

Jakie sklepy mają swoje programy?

Największym programem lojalnościowym w naszym kraju jest ten należący do sieci sklepów biedronka. Wynika to naturalnie liczby klientów tego sklepu, choć może być Ci ciężko w to uwierzyć, ale korzysta z niego ponad 10 milionów Polaków. Cały program zbudowany jest na specjalnych ofertach i zniżkach, z którym mogą korzystać posiadacze fizycznej lub wirtualnej karty moja biedronka.

Kolejna propozycja to aplikacja delikatesy centrum, która pozwala nie tylko korzystać z rabatów, ale daje również inne funkcjonalności. Dzięki aplikacji zyskujemy dostęp do poradników kulinarnych, aktualnych gazetek promocyjnych czy możliwości robienia listy zakupów. Oczywiście aplikacja jest darmowa i możliwa do pobrania ze sklepu Google Play.

Korzystaj z programów lojalnościowych

Programy lojalnościowe zostały stworzone dla nas, sprzedawcy robią wszystko, aby pozyskać klienta a my na tym zyskujemy. Dlatego jeżeli masz swoje ulubione sklepy warto sprawdzić, czy posiadają one w swojej ofercie aplikacje, dzięki którym zaoszczędzisz. W tym artykule to by było na tyle i dziękujemy za uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post