Co warto wiedzieć o paletach plastikowych?

Co warto wiedzieć o paletach plastikowych?

Total
0
Shares

Wybór odpowiedniej palety plastikowej zależy od prowadzonej działalności oraz magazynowanych, bądź transportowanych towarów. Należy wziąć pod uwagę, czy paleta plastikowa sprosta swoim zadaniom w dłuższej perspektywie. W takim razie jest konieczne przyjrzenie się nie tyle cenie plastikowych palet, ile ich wytrzymałości i innym parametrom. Zakup europalet plastikowych może wydawać się sporą inwestycją, jednak są one znacznie trwalsze od ich drewnianych odpowiedników. Palety plastikowe znajdą swoje zastosowanie w wielu branżach. Z powodzeniem palety z tworzyw sztucznych wykorzystuje się w sklepach, marketach budowlanych, magazynach i hurtowniach. Branża spożywcza, farmaceutyczna oraz odzieżowa także chętnie wykorzystuje europalety plastikowe w codziennej pracy. W ofercie sklepu internetowego PALETEO dostępne są palety plastikowe pełne, palety ażurowe, palety display oraz palety na wymiar. Paleta display poza transportem, doskonale sprawdza się do ekspozycji rozmaitych produktów, np. kosmetycznych. Palety plastikowe nie muszą spełniać norm ISPM, które wymagane są w przypadku palet z drewna. W związku z tym palety z tworzyw sztucznych są idealne do eksportu towarów między innymi do Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Chin i wielu innych.

paleta plastikowa ażurowa

Palety plastikowe są dużo bardziej higieniczne, ponieważ łatwo jest je umyć i śmiało można je dezynfekować. Europlaety plastikowe nie pochłaniają wody oraz zapachów, dlatego drobnoustroje, pleśń, czy inne grzyby nie mają możliwości rozwinięcia się na nich. Jest to niesamowicie ważne dla przemysłu spożywczego, gdzie wymagania są bardzo rygorystyczne. Zaleca się szczególnie dla tej branży palety higieniczne, które mają zamkniętą powierzchnię. Wymagane są palety plastikowe z atestem. Palety plastikowe wystarczy umyć, aby spełniały określone wymagania. W przypadku palet z drewna należy poddawać je dodatkowym obróbkom. Związane jest to z dodatkowymi kosztami użytkowania. Palety plastikowe są kompatybilne z wieloma innymi produktami – pojemnikami plastikowymi oraz nadstawkami paletowymi. Nadstawka paletowa pozwala stworzyć z palety plastikowej bezpieczną skrzynkę do transportu najdelikatniejszych towarów bez obaw o uszkodzenie. W przypadku, gdy potrzebne jest rozróżnienie towarów, istnieje możliwość zakupu palet z tworzyw sztucznych w różnorodnych kolorach, np. żółtym, niebieskim lub białym.

W naszym asortymencie dostępne są: palety plastikowe pełne, ażurowe oraz wiele innych, dzięki czemu Klienci mogą idealnie dopasować asortyment do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post