Kubek do farb z blokadą wylania - rozwiązanie dla rodziców i opiekunów maluchów

Kubek do farb z blokadą wylania – rozwiązanie dla rodziców i opiekunów maluchów

Total
0
Shares

Małe dzieci wprost uwielbiają malowanie farbkami. Pedagodzy radzą, aby maluchy jak najczęściej miały możliwość swobodnego mazania farbami po papierze i ćwiczenia umiejętności motorycznej. Z drugiej jednak strony każdy rodzic doskonale wie, jak trudno jest usunąć plamy z farby i wylanej wody. Jest na to sposób, a mianowicie kubek do farb z blokadą wylania wody. Sprawdzi się on w domach, ale również w żłobkach, przedszkolach czy na kółku plastycznym.

Malowanie nie takie straszne

Malowanie farbkami nie wszystkim rodzicom kojarzy się pozytywnie, zwłaszcza jeśli ma z nimi pracować maluszek. Istnieje bowiem duże ryzyko pobrudzenia nimi stołu czy podłogi, a także nieumyślnego wylania wody, co w praktyce okazuje się być bardzo częste. W efekcie rodzice często proponują swoim pociechom mazaki lub kredki zamiast farb. Tymczasem wystarczy tylko zakupić dobrej jakości kubek do farb, dzięki któremu woda nie wyleje się na podłogę. Choć kubek do farb nie niweluje ryzyka pomalowania przez dziecko ścian, paneli czy stołu, to zabezpiecza przed tym, czego boi się większość rodziców, a więc przed wyciekiem brudnej wody.

Kubek do przedszkola

Dzieci malują farbkami nie tylko w domach, ale również w przedszkolach czy w żłobkach, a nawet w niższych klasach szkoły podstawowej. Nauczycielom często trudno jest zapanować na gromadką roześmianych dzieci, lecz z drugiej strony trudno też wyobrazić sobie, aby nagle co najmniej kilka osób wylało wodę ze swojego kubka. W przedszkolach, żłobkach, szkołach czy w punktach opieki pomocne mogą okazać się kubki do farb, które posiadają automatyczną blokadę przed wylaniem wody. Dzięki temu dzieci, a także pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia, są bezpieczne. Warto pamiętać, że kubki do farb są wielokrotnego użytku, zatem z pewnością skorzysta z nich większa ilość dzieci, a ich zakup nie będzie tylko jednorazowym wydatkiem.

Inne zastosowania kubków do farb

Kubki do farb, które zapobiegają wylewaniu się wody, możemy wykorzystać także w inny sposób, podczas zajęć plastycznych. Możemy w nich bowiem umieścić rozpuszczony barwnik, który zmieni kolor jajek (jest to dobre rozwiązanie w okresie wielkanocnym, gdy przygotowujemy pisanki), makaronu bądź innych, niewielkich rozmiarów elementów, które w różny sposób wykorzystywane są do tworzenia prac plastycznych. Kubek do farb nie musi więc być wykorzystywany jedynie do malowania – można go używać także w innych sytuacjach, unikając przy tym rozlania płynu, który będzie znajdował się wewnątrz kubka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać