Czy projektowanie biura rzeczywiście wpływa na wydajność?

Czy projektowanie biura rzeczywiście wpływa na wydajność?

Total
0
Shares

W ostatnich latach wiele badań wykazało, że nasza dominująca orientacja na projektowanie biur jest błędna i w rzeczywistości wpływa na produktywność naszych pracowników. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu biur, a my jesteśmy po to, aby pokazać, czym należy się zająć w celu utrzymania i zwiększenia zdrowego poziomu wydajności.

1. Brak wystarczającej ilości światła naturalnego może stać się naprawdę dużym problemem. Jeśli biuro jest zaprojektowane w sposób, który nie zapewnia wystarczającej ilości naturalnego światła, wydajność szybko spada, szybciej doświadczasz zmęczenia, stajesz się nastrojowy, itp. To samo dotyczy akustyki i braku odpowiedniej ciszy. Rozproszenie uwagi przez wszelkiego rodzaju szumy, w tym szum współpracowników może mieć poważny wpływ na produktywność. Aromaterapia to coś, czemu warto się przyjrzeć. Niektórzy badacze twierdzą, że pachnące biura prowadzą do wzrostu produktywności. Wykazano skuteczność stosowania naturalnych zapachów lawendy i cytryny.

2. Bardzo ważna jest również ergonomia. Niezainwestowanie wystarczającej ilości pieniędzy w ergonomicznie zaprojektowane meble może przyspieszyć męczący proces. Edukacja pracowników w zakresie właściwego pozycjonowania ciała podczas siedzenia, gdzie ręce powinny spoczywać podczas korzystania z klawiatury itp.

3. Brak dobrze zaprojektowanego i zorganizowanego miejsca, w którym można by odpocząć, może również wpłynąć na wydajność. Wszyscy wiemy, jak ważne są przerwy w pracy, ale to, co robisz, kiedy nadchodzi, i jak wygląda Twoje otoczenie, ma wpływ na to, jak szybko wrócisz do zdrowia. Dlatego ważne jest posiadanie przestronnych pokoi z dużą ilością naturalnego światła, wygodnych mebli, sprzętu do ćwiczeń, itp. Należy dążyć do tego, aby pomieszczenie przypominało raczej dom, a nie środowisko pracy.

4. Kluczowe znaczenie ma również porządek. Wszyscy wiemy, jak ciężko jest wracać do domu po ciężkim dniu pracy i próbować się zrelaksować, kiedy dom tonie w bałaganie, a to po prostu bałagan. To samo dotyczy Twojego biura. Tak długo, jak mnóstwo niepotrzebnych rzeczy przytłacza biurko, trudno będzie skupić się na konkretnym zadaniu, ponieważ twój umysł będzie nadmiernie pobudzony przez bałagan.

5. Ludzie funkcjonują w różny sposób. Są tacy, którzy woleliby pracować w kabinie, a są tacy, którzy czuliby się bardziej komfortowo w biurze typu open type. Jest to ważny wybór, który należy pozostawić pracownikowi. Na produktywność wpływa przede wszystkim projekt biura, a jeśli połączysz osobę z środowiskiem pracy, które nie odpowiada jej najlepiej, pojawi się problem.

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o projektowaniu biur, być może powinieneś pomyśleć o skonsultowaniu się z profesjonalistą, który pomoże Ci poprawić Twoją firmę, produktywność i satysfakcję pracownika.

4katy

1 comment
  1. Sam jestem w biurze, które nie zostało zaprojektowane, tylko zapchane meblami. Praca w nim nie nieefektywna. Myślę nad architektem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Serwis kserokopiarek

Serwis kserokopiarek

Dobra kserokopiarka to urządzenie niezbędne w większości biur. Po zakupie tego typu sprzętu przez długi okres działa on niezawodnie. Zawsze jednak przychodzi taki moment, kiedy kserokopiarka ulega awarii. Aby zniwelować…
Zobacz post