Czy potrzebujesz wirtualnego biura ?

Czy potrzebujesz wirtualnego biura ?

Total
0
Shares

Jesteś przedsiębiorcą? Zakładasz ciągle spółki celowe? A może po prostu prowadzisz działalność gospodarczą i obsługujesz różne firmy w ich siedzibach lub jesteś zatrudniony w taki sposób, że zamiast umowy o pracę masz założoną działalność? W tych oraz wielu innych przypadkach warto rozważyć korzystanie z wirtualnego biura.

W takim razie czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to przykład sharing economy, czyli jeden przedsiębiorca kupuje lokal biurowy na własność a wielu innych z niego korzysta w sposób współdzielony, bo nie każdy musi mieć kupiony lokal na własność i nie każdy potrzebuje w takim lokalu przebywać bite 8 godzin dziennie.

Wirtualne biuro stanowi właśnie taki lokal znajdujący się pod dobrym, warszawskim adresem, w centrum Warszawy i jednocześnie w centrum Polski. Mogą z niego korzystać nie tylko lokalne, warszawskie biznesy, ale także przedsiębiorcy z dowolnego miejsca Polski i krajów ościennych, jak Ukraina czy Białoruś, szczególnie tacy zakładający spółki w Polsce.

W biurze wirtualnym znajduje się zazwyczaj wirtualny sekretariat i sale do spotkań, czyli działa to tak, że adres biura wirtualnego wpisujesz jako adres siedziby firmy a później wirtualny sekretariat odbiera przychodzącą do Twojej firmy korespondencję i posyła Ci o tym email, ewentualnie także SMS. W przypadku chęci spotkania z kontrahentem do dyspozycji pod adresem wirtualnym są realne sale do spotkań.

Po co mi wirtualne biuro?

Rejestrując firmę musisz wpisać jakiś adres. Nazywa się to adres siedziby.

Oczywiście można podać tam adres swojego mieszkania, ale jeśli nie masz jeszcze własnego mieszkania tylko wynajmujesz lub nie masz ochoty publicznie przyznawać się, gdzie mieszkasz to wtedy jako siedzibę warto wybrać wirtualne biuro.

Należy mieć świadomość faktu, że adres siedziby firmy, niezależnie czy jest to działalność gospodarcza czy spółka, w kilka godzin po podaniu go w CEiDG lub KRS za pomocą odpowiednich skryptów zostanie skopiowany z bazy CEiDG / KRS i zostanie upubliczniony na wielu stronach www, które po prostu stanowią spis wszystkich firm.

Nawet za 5 lat, jak wyprowadzisz się z mieszkania to na przeróżnych stronach będzie figurował jego adres, gdyż niestety część tych stron go nie zaktualizuje. Tymczasem wynajem adresu od wirtualnego biura to kwota nie większa niż 45 zł miesięcznie netto np. w firmie VSL-System z Warszawy.

Za taką kwotę warto odseparować sprawy swojej firmy od bawiących się w mieszkaniu dzieci czy po prostu spraw prywatnych.

Gdzie znaleźć wirtualne biura?

Wirtualne biura to specyfika dużych miast. Najkorzystniej sprawa wygląda w Warszawie, gdyż jest to nie tylko największe miasto w Polsce, ale też i stolica. Jeśli planujesz założyć spółkę to niezależnie skąd jesteś masz prawo by siedzibą spółki była Warszawa.

Wirtualne biura najprościej szukać w internecie wpisując wirtualne biuro Warszawa, gdyż w dobie obecnej pandemii COVID najlepiej jest wszystko załatwić zdalnie. Po wybraniu oferty na przykład firmy VSL-System, która ma kupione biura wirtualne na własność i działa już w tej branży 10 lat, możesz oczywiście przejechać się do Warszawy i zobaczyć otoczenie biur wirtualnych VSL. Sprawdzić, gdzie się znajdują i czy warto mieć tam siedzibę.

VSL-System stawia na biura wirtualne w Śródmieściu Warszawy, w kamienicach o charakterze biurowym w otoczeniu biurowców zarówno starszych, jak i najnowszych, takich jak Varso Tower.

Adresy biur wirtualnych VSL-System także bardzo łatwo znajdziesz w internecie a dodatkowo firma ma zrobione szereg zdjęć otoczenia. VSL prowadzi dwa biura wirtualne w centrum i znajdują się one w bliskiej okolicy Dworca Centralnego oraz Pałacu Kultury, więc jeśli nie jesteś z Warszawy to z Dworca Centralnego pod oba adresy biur wirtualnych VSL-System dojdziesz spokojnie piechotą, nie będziesz musiał korzystać z komunikacji miejskiej, co w okresie pandemii COVID jest również istotne. Oczywiście cały proces podpisywania umowy o wirtualne biuro można przeprowadzić też zdalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Serwis kserokopiarek

Serwis kserokopiarek

Dobra kserokopiarka to urządzenie niezbędne w większości biur. Po zakupie tego typu sprzętu przez długi okres działa on niezawodnie. Zawsze jednak przychodzi taki moment, kiedy kserokopiarka ulega awarii. Aby zniwelować…
Zobacz post