wspólna przestrzeń biurowa

Wspólna przestrzeń biurowa – Zalety coworkingu?

Total
1
Shares

Własna firma to marzenie bardzo wielu osób. Jednak żeby je spełnić potrzebne są spore zasoby finansowe. Na przykład na wynajęcie i urządzenie biura. Obecnie dobrym rozwiązaniem jest coworking. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić, ale nie tylko…

Zalety wspólnej przestrzeni

Ogromną zaletą coworkingu jest możliwość pracy w przystosowanej do tego celu przestrzeni. Współcześnie mnóstwo osób decyduje się na pracę zdalną, są to na przykład graficy czy programiści. Pracując w domowym zaciszu bardzo często jesteśmy narażenie na czynniki, które nas rozpraszają. Mogą to być dzieci, partner czy gotujący się właśnie obiad… A przez to nie jesteśmy w stanie pracować aż tak efektywnie. Dodatkowo pracując we własnych czterech ścianach bardzo trudno jest nam oddzielić życie prywatne od zawodowego.  Dla wielu osób sporym problemem może być też samotność. W tradycyjnym biurze zawsze znajdziemy chwilę na żarty czy pogawędkę ze współpracownikami.

Kolejną istotną zaletą pracy we wspólnym biurze jest możliwość łatwego nawiązywania kontaktu z osobami, które pracują w tej samej bądź pokrewnych dziedzinach. Dzięki temu mogą się one wspierać, inspirować się, a także zdrowo rywalizować. Dzięki tej odrobinie współzawodnictwa jesteśmy zdecydowanie bardziej zmotywowani do pracy.

Dodatkowo mamy dostęp do sporej liczby fachowców. Co może przydać się w przyszłości. Tak nawiązane kontakty bardzo często wpływają pozytywnie na rozwój naszej kariery. Dostajemy kolejne zlecenia za pomocą tak zwanej poczty pantoflowej.

Nie można też zapomnieć o aspekcie finansowy. Wspólne biuro jest zdecydowanie tańsze. A mamy dostęp do wielu udogodnień, na przykład do bardzo szybkiego internetu czy sali konferencyjnej, w której możemy zorganizować spotkanie z naszymi klientami. To idealna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własnym biznesem.

Rozwiązanie nie dla każdego…

Coworking nie jest rozwiązaniem dla każdego. Praca we wspólnej przestrzeni czasami wiąże się z hałasem. Co znacznie utrudnia skoncentrowanie się na wykonywanych zadaniach. Jednak w takim przypadku pomogą nam dobre słuchawki.  Sporym problemem może być też zdecydowanie zbyt mała przestrzeń, gdy pracujące w biurze osoby przynoszą zbyt wiele rzeczy, na przykład słowniki czy dodatkowy sprzęt elektroniczny. Błyskawicznie pojawia się chaos. Kolejną problematyczną kwestią mogą być kontakty międzyludzkie. Nie zawsze trafimy na osoby, z którymi dobrze będzie się nam pracować w jednej przestrzeni.

Tak czy nie?

Coworking nie jest rozwiązaniem dla każdego. To w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji. Najlepiej przekonać się na własnej skórze czy wspólna przestrzeń biurowa może też stać się naszą przestrzenią.

1 comment
  1. Coworking może i ma swoje zalety, ale najlepsza jest praca w ciszy i spokoju. Nie mógłbym znieść tego hałasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Serwis kserokopiarek

Serwis kserokopiarek

Dobra kserokopiarka to urządzenie niezbędne w większości biur. Po zakupie tego typu sprzętu przez długi okres działa on niezawodnie. Zawsze jednak przychodzi taki moment, kiedy kserokopiarka ulega awarii. Aby zniwelować…
Zobacz post