Czego potrzebujesz do wydajnego biura?

Czego potrzebujesz do wydajnego biura?

Total
0
Shares

Pisząc swój mały biznes plan i dochodząc do części, gdzie trzeba zrobić listę wszystkich rzeczy, które firma będzie potrzebować, tak aby można było oszacować, ile środków finansowych trzeba zebrać.

Oczywiście, rodzaj rzeczy, których będziesz potrzebował będzie zależał od charakteru działalności i liczby osób, które będą dla Ciebie pracować. Załóżmy, że nie otwierasz sklepu, ale po prostu musisz wyposażyć biuro dla pięciu osób.

Niektóre z rzeczy, które będą musiały być produktywne, są komputery i sprzęt, materiały i akcesoria, meble i oświetlenie. Ponadto, należy rozważyć, jeśli chcesz dodać trochę atmosfery w wystrój, będziesz potrzebował usług niektórych specjalistów marketingu.

Przyjrzyjmy się szeroko kategoriom rzeczy, które trzeba będzie rozważyć:

Komputery i sprzęt.

Będziesz potrzebował komputerów i oprogramowania. Jeśli planujesz korzystać z usług w chmurze, będzie dobrze z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Nie musisz kupować serwera. Możesz również potrzebować smartfonów i tabletów, telefonów i VoIP.  Będą one potrzebowały szybkiego dostępu do Internetu, routera sieciowego, ochrony przeciwprzepięciowej i zasilacza bezprzerwowego (UPS).  I choć oczywiście wielofunkcyjne urządzenie, które drukuje, faksuje, kopiuje i skanuje. Wreszcie, rozdrabniacz papieru byłby przydatny do usuwania dokumentów wrażliwych na informacje.

Materiały eksploatacyjne i akcesoria.

Twoja firma będzie potrzebować mnóstwo materiałów biznesowych, w zależności oczywiście od rodzaju prowadzonej działalności. Oprócz zabezpieczeń marketingowych, takich jak wizytówki, broszury i papier firmowy, mogą być potrzebne przedmioty takie jak papier transferowy, winyl transferowy, prasy termiczne i nożyce do cięcia winylu.

Meble.

Jeśli chodzi o umeblowanie, unikaj zbyt wielu, ponieważ chcesz mieć otwartą przestrzeń biurową, aby uniknąć bałaganu w wyglądzie. Będziesz potrzebował biurka. Możesz dostać proste, niedrogie biurka lub możesz dostać coś bardziej nowoczesnego, jak biurka ze szklanym blatem. Możesz również rozważyć biurka stojące. Jeśli chodzi o krzesła, nie należy być zbyt oszczędnym. Zainwestuj w ergonomiczne krzesła, które zmniejszą obciążenie mięśni kręgosłupa i miednicy oraz zapewnią właściwą postawę ciała.

Czego potrzebujesz do wydajnego biura?

Różne meble.

Prawdopodobnie będziesz potrzebował również różnych mebli, takich jak długie stoły, szafki na akta, teczki na akta, regały na książki, a być może nawet wózek z kółkami na długopisy, papiery, notatniki oraz materiały biurowe i piśmiennicze. Może się również okazać przydatne, aby mieć skrzynkę ognioodporną dla najważniejszych dokumentów.

Oświetlenie.

Będziesz potrzebował odpowiedniego oświetlenia. Podczas gdy należy spróbować i uzyskać jak najwięcej naturalnego światła, jak to możliwe, prawdopodobnie trzeba będzie również uzupełnić je o lampy podłogowe i biurkowe. Dobrym pomysłem będzie również przeprowadzenie badań nad ekologicznymi żarówkami.

 

 

 

 

Dekoracja.

 

Choć oczywiście jest to element opcjonalny, miło byłoby mieć przyjemną przestrzeń biurową, ponieważ zwiększy to wydajność. Odrobina dekoracji będzie miała duży wpływ na tworzenie atmosfery. Pomyśl o roślinach doniczkowych, sztuce ściennej na płótnie i podobnych niedrogich rzeczach, które sprawią, że biuro będzie wyglądało na mniej spartańskie.

 

Usługi zewnętrzne.

 

Chociaż mniej namacalne, możesz chcieć przeznaczyć trochę środków na zakup niektórych usług zlecanych na zewnątrz. Na przykład, możesz potrzebować usług marketingowych profesjonalisty SEO, grafika i copywritera.

 

Podsumowując, ta lista rzeczy pomoże Ci myśleć w kategoriach, aby utworzyć swoje biuro. Kiedy już masz ogólny pogląd na to, czego potrzebujesz, można uzyskać szczegóły poprzez zakupy dla różnych modeli przedmiotów. Poświęcając czas szacowania cen pomoże Ci uzyskać najlepszą jakość maszyn i wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych. Im skrupulatniejsi będziecie Państwo, tym łatwiej będzie wymyślić dokładniejsze dane na temat tego, ile będą Państwo potrzebowali pieniędzy na pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Serwis kserokopiarek

Serwis kserokopiarek

Dobra kserokopiarka to urządzenie niezbędne w większości biur. Po zakupie tego typu sprzętu przez długi okres działa on niezawodnie. Zawsze jednak przychodzi taki moment, kiedy kserokopiarka ulega awarii. Aby zniwelować…
Zobacz post