Brush Pen – co warto o nim wiedzieć?

Brush Pen – co warto o nim wiedzieć?

Total
0
Shares

Jak pobudzić swoją twórczą kreatywność? Co sprawi, że ręcznie robione prace nabiorą ożywczej, artystycznej świeżości? Z pomocą przychodzi brush pen. Specjalny pisak pędzelkowy, którego łatwość użycia, niekwestionowana uniwersalność i różnorodność zastosowania zaspokoi oczekiwania – nawet najbardziej wymagającego plastyka lub kaligrafa!

Brush Pen – co to takiego?

Najprościej mówiąc, brush pen to rodzaj pisaka z końcówką w kształcie pędzelka. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego pędzla lub stalówki maczanej w tuszu. Jest chętnie wykorzystywany w kaligrafii, jak również hand letteringu. Czy warto go kupić? Oczywiście, że tak! Przemawia za tym mnogość zalet. Jest bowiem nie tylko łatwy i przyjemny w użytkowaniu, ale również wolny od kleksów. W przeciwieństwie do zwykłych pisaków, brush peny nie rozmazują się. I można je używać dosłownie wszędzie – w domu, szkole, plenerze, a nawet podczas podróży! Wbrew ogólnym przekonaniom, są dedykowane nie tylko profesjonalnym artystom czy zawodowym malarzom, ale wszystkim, którzy chcą pobudzać swoją wyobraźnię i cieszyć oczy coraz ładniejszymi pracami. Przy udziale kolorowych brush penów, można tworzyć urocze kartki okolicznościowe, pamiątkowe albumy, zaproszenia i zakładki DIY. Co więcej, nadają się również do kolorowania stempli, a także tworzenia pięknych rysunków! Uniwersalność bowiem to ich drugie imię, o czym może przekonać się każdy, kto choć raz spróbuje wykonać z ich pomocą – nawet najmniejszy projekt!

Jaki brush pen będzie dla mnie odpowiedni?

W sprzedaży znaleźć można wiele pisaków z pędzelkową końcówką. Jakie z nich wybrać? Wiele zależy od poziomu posiadanych umiejętności. Osoba początkująca powinna zaopatrzyć się we flamastry z krótką i niezbyt elastyczną końcówką, przy pomocy której cieniowanie liter czy tworzenie ozdobnych rysunków będzie przychodziło jej łatwiej. Mając już pewne doświadczenie w pracy z brush penami, warto pokusić się o pisaki z podwójną, cienką i grubą końcówką, której zastosowanie będzie ściśle uwarunkowane od zamierzonych efektów.

Jak używać?

Każdy brush pen jest inny, ale łączy je jedno – efekt różnicowania grubości linii. Przesuwając pisak w górę lekko naciskamy końcówkę i wtenczas wychodzi piękna, cienka kreska. Grubsza linia jest wynikiem mocniejszego naciskania na flamaster oraz prowadzenia flamastra do dołu. I choć wydaje się to proste, a wręcz banalne, w rzeczywistości wymaga sporej cierpliwości i zaangażowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Serwis kserokopiarek

Serwis kserokopiarek

Dobra kserokopiarka to urządzenie niezbędne w większości biur. Po zakupie tego typu sprzętu przez długi okres działa on niezawodnie. Zawsze jednak przychodzi taki moment, kiedy kserokopiarka ulega awarii. Aby zniwelować…
Zobacz post