Wózek widłowy w leasingu. Czy się opłaca?

Wózek widłowy w leasingu. Czy się opłaca?

Total
0
Shares

Obecnie wiele firm, jak również indywidualnych przedsiębiorcy, podejmuje decyzję o skorzystaniu z leasingu. Stanowi on umowę cywilnoprawną, która umożliwia korzystanie leasingobiorcy z danego pojazdu będącego własnością firmy leasingową, za odpowiednią opłatą, uiszczaną każdego miesiąca. Podczas zawierania umowy leasingowej, leasingobiorca dokonuje opłaty wstępnej, która jest pełną wartością środka. Na czym polega leasing na wózek widłowy toyota i czy jest on opłacalny?

Leasing wózka widłowego – co trzeba wiedzieć?

Biorąc w leasing wózek widłowy toyota trzeba wiedzieć, że wiąże się to z kilkoma ważnymi aspektami. Należy pamiętać, że czas trwania umowy leasingowej, jak również podmiot odpowiadający za amortyzację wózka, będzie się różnił w zależności od tego, czy mamy do czynienia z leasingiem operacyjnym, czy też finansowym. Kluczowy jest również tak zwany czynsz inicjalny, a więc opłata wstępna. Firmy, które długo działają na rynku i mają dobrą kondycję finansową, mogą negocjować obniżenie jego nawet do 0%. W większości przypadków leasingodawca oczekuje jednakże wpłaty w wysokości minimum 10 – 20% wartości, jaką ma wózek widłowy. Na leasingobiorcy spoczywa obowiązek przygotowania dokumentów finansowych firmy, które są niezbędne do zawarcia umowy leasingowej. Do tego musi ubezpieczyć wózek widłowy od zniszczeń oraz kradzieży, jak również wykupić polisę OC i AC. Niezbędne jest także wycenienie maszyny przez rzeczoznawcę, które ma niebagatelne znaczenie, szczególnie jeżeli chodzi o używane wózki widłowe.

Leasing i jego warunki

Przedsiębiorca, który decyduje się na leasing wózków widłowych, musi mieć na uwadze kilka istotnych spraw. Przede wszystkim, musi się on liczyć z tym, że umowa leasingu zawierana jest minimum na 3 lata, natomiast maksymalny czas jej trwania, wynosi zazwyczaj 7 lat. W wypadku leasingu finansowego okres ten może być skrócony, jednakże amortyzacja należała będzie do leasingobiorcy (w leasingu operacyjnym amortyzacja leży po stronie firmy leasingowej). Niektóre firmy leasingowe dają możliwość leasingu online dla wózków widłowych, których wartość nie przekracza 50 000 złotych. Jednakże tutaj również trzeba się liczyć z faktem, że taki wózek widłowy musi zostać ubezpieczony.

Jakie korzyści wynikają z leasingu wózka widłowego?

Leasing wózka widłowego oferowany przez Cwwblum.com jest rozwiązaniem korzystnym, zwłaszcza dla firm, które z różnych powodów nie posiadają własnych, a chcą rozłożyć na raty koszt urządzenia. Dzięki wypożyczeniu wózka wołowego od firmy leasingowej klient nie ponosi natychmiast całkowitego kosztu pojazdu. Niewątpliwą zaletą leasingu jest fakt, że jest możliwość doboru czasu trwania umowy, dzięki czemu klient może dostosować umowę do swoich oczekiwań oraz aktualnej sytuacji. Do tego, leasing jest niezwykle korzystny, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe, ponieważ podatek VAT, znajduje się już w opłacanej przez klienta, comiesięcznej racie leasingowej, a co za tym idzie, nie musi być on zapłacony od razu po zawarciu umowy leasingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać