Porównanie najpopularniejszych metod płatności online

Porównanie najpopularniejszych metod płatności online

Total
0
Shares

Polacy płacą online coraz częściej i w coraz większych kwotach. Taki trend wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę nieustanny rozwój technologii oraz branży e-commerce. Płatności internetowe są bezpieczne, szybkie i po prostu wygodne. Które metody są najpopularniejsze wśród konsumentów?

W maju tego roku firma BlueMedia opublikowała wyniki badania pt. „Jak kupujemy w Internecie?”, w którym zapytano respondentów m.in. o to, z której formy płatności korzystają najchętniej. Okazuje się, że najpopularniejszą metodą płatności są szybkie przelewy elektroniczne, które wskazało aż 29 procent badanych. Na kolejnych miejscach uplasowały się płatności BLIK-iem (21%) oraz kartą płatniczą (18%).

Jednocześnie zebrane dane pokazują, że konsumenci rzadziej niż jeszcze rok temu wybierają tradycyjne sposoby regulowania należności, takie jak: wysyłka za pobraniem, samodzielny przelew na konto i płatność gotówką przy odbiorze.

Poniżej krótkie zestawienie preferowanych przez klientów metod płatności online.

Szybki przelew elektroniczny

Po wyborze tej opcji klient wskazuje swój bank, a następnie zostaje przekierowany na jego stronę. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej pozostaje mu jedynie zatwierdzić operację – wszystkie dane potrzebne do wykonania przelewu są bowiem uzupełniane automatycznie. Warto podkreślić, że tego typu transakcje są realizowane znacznie szybciej niż przelewy tradycyjne.

Płatność BLIK

Klienci coraz chętniej decydują się na dokonywanie płatności online za pośrednictwem BLIK-a. Cały proces jest wyjątkowo prosty: wystarczy wygenerować 6-cyfrowy kod i przepisać go w odpowiednie pole na stronie e-sklepu, a następnie zatwierdzić operację w aplikacji mobilnej swojego banku. Transakcja jest realizowana natychmiastowo. Użytkownicy mają ponadto możliwość zapamiętania często odwiedzanych witryn i płacenia w nich bez konieczności podawania kodu, za pomocą opcji OneClick BLIK.

Karta płatnicza

Płatność online przy użyciu karty debetowej wymaga podania jej numeru, daty ważności oraz kodu weryfikacyjnego. Cały proces jest prosty i wygodny, jednak przed wpisaniem wrażliwych danych w formularzu sklepu internetowego upewnij się, że strona www używa szyfrowanego połączenia (na pasku adresu powinien wyświetlać się mały symbol kłódki).

Opisane tu metody zapłaty są dziś oferowane e-konsumentom przez właściwie każdego operatora systemów płatności online. Jeśli więc witryna internetowa, w której robisz zakupy korzysta z takiego systemu, nie powinieneś mieć problemu z uiszczeniem należności na jeden z opisanych wyżej sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać