Czy po utracie pracy można starać się o kredyt?

Czy po utracie pracy można starać się o kredyt?

Total
0
Shares

Istnieją pewne nieprzewidziane sytuacje życiowe, które mogą odbić się negatywnie na sytuacji finansowej domowników. Jedną z takich sytuacji jest oczywiście nieoczekiwana utrata pracy. Niekiedy dochodzi do tego w momencie, gdy zainteresowani chcieli ubiegać się o kredyt. Nie zawsze jednak utrata pracy zamyka furtkę do otrzymania korzystnego kredytu bankowego. Ciekawą propozycją będą jednak krótkoterminowe zobowiązania finansowe, na które w takich sytuacjach warto się otwierać.

Utrata pracy a starania o kredyt – co robić?

Po utracie pracy oszczędności ekspresowo się kurczą, a na koncie nie pojawiają się dodatkowe przychody. W związku z tym sytuacja finansowa danej osoby lub też rodziny robi się nieciekawa. W niektórych przypadkach rozwiązaniem może być kredyt, jednak banki nie są skore do ich przyznawania, gdy klienci nie posiadają stałej pracy. Oczywiście zawsze można przedstawić zaświadczenia o dotychczasowych dochodach, np. z okresu ostatnich 3 lub 6 miesięcy lub też poszukać chwilowej pracy dorywczej. Ważna jest bezpośrednia rozmowa z przedstawicielem banku, aby mieć świadomość, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać zadowalający kredyt. Niekiedy klientom zostaną zaproponowane krótkoterminowe zobowiązania finansowe, a więc szybkie pożyczki, które będzie trzeba spłacić np. w okresie jednego miesiąca od ich zaciągnięcia. Taka forma wsparcia finansowego dla banków nie jest zbyt dużym ryzykiem, a klienci mają spore szanse na to, aby spłacić zobowiązanie w terminie i nie narobić sobie dodatkowych problemów.

Utrata pracy a niewielkie kredyty – jak się za to zabrać?

Jeśli ktoś po utracie pracy będzie chciał zaciągnąć duży kredyt, może o tym oczywiście zapomnieć. Warto jednak otworzyć się na krótkoterminowe pożyczki, które oscylują w granicach kilku tysięcy złotych. Pozwoli to opłacić bieżące rachunki i zaspokoić dotychczasowe potrzeby rodziny. Najlepiej spotkać się z doradcą finansowym i przedstawić szczerze swoją obecną sytuację finansową oraz zawodową. Taka osoba będzie w stanie wymyślić jakieś rozwiązanie, które okaże się korzystne dla obu zainteresowanych stron. Istotne jest to, aby unikać:

  • pożyczek z niepewnych źródeł,
  • pożyczek z bardzo dużym oprocentowaniem i bardzo krótkim terminem spłaty,
  • pożyczek z niezbyt przejrzystą umową.

Wszystko musi odbyć się na dogodnych i czytelnych warunkach, aby klienci wiedzieli, na jakie rozwiązania finansowe się decydują. Rzetelna rozmowa z pracownikiem banku okaże się strzałem w dziesiątkę, w ten sposób na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Co to jest talent acquisition?

Co to jest talent acquisition?

W języku angielskim słowo acquisition oznacza nabycie. W dosłownym tłumaczeniu talent acquisition, to nabywanie talentów. W tym przypadku jednak “Mam talent” przenosi się w profesjonalne biura firm i korporacji, a cały proces…
Zobacz post