Własny magazyn – wynajem czy budowa? Co wybrać?

Własny magazyn – wynajem czy budowa? Co wybrać?

Total
0
Shares

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób rozszerzyć swoją działalność i zyskać nowe możliwości. Jeśli chodzi o firmy handlowo-produkcyjne czy nawet przedsiębiorstwa transportowe, kluczowa jest inwestycja w magazyn lub halę produkcyjną, która będzie stanowić podstawę do rozwoju i codziennego prowadzenia działań firmowych. Obecnie wybór ogranicza się do dwóch możliwości: możesz postawić na wynajem magazynów lub na budowę własnego obiektu, co jednak wiąże się ze sporymi kosztami początkowymi.

Wynajem magazynów – czy to się opłaca?

Zanim zdecydujesz się na wynajem magazynów, koniecznie dowiedz się, dla kogo takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Jeśli prowadzisz działalność handlowo-usługową, ale nie chcesz wiązać się na stałe z jednym miejscem prowadzenia działalności – wynajem hali będzie korzystnym rozwiązaniem. Możesz sprawdzić ofertę firmy Tel-Red, która oferuje kompleksowe usługi wynajmu powierzchni magazynowych. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które działają w dość niepewnych branżach lub tylko sezonowo, a także dla działalności, których sukces uzależniony jest od wielu czynników, a budowa hal stanowiłaby zbyt duże ryzyko.

Budowa hal – kto powinien wybrać tę opcję?

W ramach usług Tel-Red, możesz też pomyśleć o zleceniu budowy własnej hali produkcyjnej lub magazynowej. Pamiętaj jednak, aby zdecydować się na taki krok tylko wtedy, kiedy masz pewność, że Twoja działalność przynosi regularne zyski i będzie w stanie pokryć koszty tak obszernej inwestycji. Decydując się na budowę hali, warto wykorzystać usługi profesjonalistów w zakresie projektowania, budowania i wykończenia powierzchni magazynowych dla firm. Dzięki temu stworzysz naprawdę funkcjonalne miejsce zgodnie z konkretnymi wytycznymi w systemie BTS. Budowa własnej hali to szansa na dopasowanie infrastruktury danego obiektu do potrzeb przedsiębiorstwa praktycznie pod każdym względem.

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji – wynajem magazynów czy budowa hal?

Zanim zdecydujesz się na budowę hali magazynowej lub wynajem długoterminowy, koniecznie weź pod uwagę kilka kluczowych kwestii, a mianowicie:

  • potrzeby przedsiębiorstwa,
  • lokalizację obiektu,
  • koszty miesięczne i całkowite, np. w przypadku budowy hali,
  • funkcjonalność infrastruktury,
  • możliwość dopasowania organizacji przestrzeni na hali do własnych potrzeb.

Na podstawie powyższych danych, będziesz w stanie podjąć decyzję o tym, czy warto inwestować w budowę hali, czy może lepiej postawić na wynajem długoterminowy. Jeśli zależy Ci na maksimum elastyczności oraz stosunkowo niskich kosztach początkowych, zdecyduj się na tę drugą opcję, czyli wynajem magazynów i hal od Tel-Red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Audio guide słuchawki

Kiedy warto wypożyczyć audio guide?

Zwiedzając europejskie muzea, jeszcze do niedawna polski turysta patrzył z zazdrością na wszelkie urządzenia ułatwiające zrozumienie zawartości oglądanej kolekcji. Podziwiał pacę przewodnika, który oprowadzając liczną grupę po cichutku mówił do…
Zobacz post