Okulary do VR. Spraw, że każde spotkanie z przyjaciółmi będzie niezapomniane

Okulary do VR. Spraw, że każde spotkanie z przyjaciółmi będzie niezapomniane

Total
0
Shares

Wirtualna rzeczywistość – kiedyś element filmów science-fiction, dziś prężnie rozwijająca się technologia dostępna praktycznie dla każdego. Gwałtowny rozwój elektroniki w ostatnich dekadach sprawił, że okulary VR zyskują coraz większą popularność i to nie tylko w branży rozrywkowej. Gogle do wirtualnej rzeczywistości znakomicie sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas spotkania z przyjaciółmi. Dlaczego?

Poręczne i lekkie – na spotkania ze znajomymi

Okulary VR to niewielki, poręczny sprzęt, który można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. W przeciwieństwie do konsoli lub komputera nie musimy martwić się monitorem, padami, klawiaturą oraz jednostką systemową. Zestaw do wirtualnej rzeczywistości obejmuje gogle, trzymane w dłoniach kontrolery i nic więcej. Gogle zajmują niewiele więcej miejsca, niż gra planszowa, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je na spotkanie ze znajomymi. Możliwość rywalizowania w wirtualnej rzeczywistości stanowi świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, a szeroki wybór immersyjnych gier gwarantuje wiele godzin wspaniałej rozrywki. Dużą zaletą okularów VR jest możliwość działania bezprzewodowego, dzięki czemu w pogodny dzień można z nich skorzystać na świeżym powietrzu. Za sprawą udostępnienia rozgrywki na ekranie telewizora lub platformach społecznościowych inne osoby mogą obserwować rozgrywkę i kibicować nam podczas zabawy.

Zobacz się z przyjaciółmi w wirtualnej rzeczywistości

Okulary VR mogą posłużyć nie tylko jako gadżet podczas spędzania czasu ze znajomymi, ale również jako miejsce spotkania. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia, wbudowanym mikrofonom oraz wyjściom audio gogle zabiorą nas do wirtualnych pomieszczeń, gdzie możemy spędzić czas w gronie przyjaciół. Oczywiście to nie koniec możliwości VR, gdyż spotkanie może odbyć się również wewnątrz jednej z wielu ekscytujących gier. Bez wychodzenia z domu zyskujemy okazję do wspólnej zabawy ze znajomymi niezależnie od dzielącej nas odległości. Dostępne na rynku modele okularów, takie jak Oculus, znacznie ułatwiają kontakt z przyjaciółmi i dają możliwość m.in. wspólnego oglądania filmu w wirtualnej sali kinowej.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gogli VR?

Podobnie jak w przypadku komputerów, ekranów i telewizorów, także w segmencie okularów do wirtualnej rzeczywistości możemy spotkać się z ogromną różnorodnością wśród dostępnego sprzętu. Takie pojęcia jak Degrees of Freedom (Stopnie swobody), częstotliwość odświeżania ekranu czy kąt widzenia mogą wprawić w zakłopotanie. Generalna zasada w tym wypadku brzmi „im więcej, tym lepiej”. Warto jednakże w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na producenta. Gwarantuje to wsparcie dla stale rozwijanych platform oraz mniej problemów związanych z kompatybilnością. Jeżeli chcemy postawić na sprawdzone rozwiązania, najlepszy wyborem będą gogle Oculus, Samsung, Playstation VR, HP, HTC oraz Zeiss. Chociaż obecnie technologia wirtualnej rzeczywistości nie jest już tak droga, jak kilka lat temu, pożyczka online może być wygodnym rozwiązaniem, aby kupić wymarzony zestaw VR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post