Odkurzacz firmy Samsung - odpowiednia jakość

Odkurzacz firmy Samsung – odpowiednia jakość

Total
0
Shares

Odkurzacz w większości domów jest urządzeniem niezbędnym. Jeżeli Twój odkurzacz odmawia posłuszeństwa lub nie spełnia już Twoich oczekiwań, to czas na zakup nowego. Wybór odkurzacza tylko na pierwszy rzut oka wydaje się zadaniem łatwym. Jeżeli jednak usiądziemy i zobaczymy ogromną ilość ofert, to zadanie będzie już trudniejsze. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór. Oferowane są odkurzacze różnego typu o bardzo zróżnicowanych parametrach. Jeżeli chcesz wybrać dla siebie idealny odkurzacz, to zapraszam do lektury. Dowiesz się z niej na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając odkurzacz do domu.

Rodzaje i typy odkurzaczy

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama odkurzaczy, które znajdziemy w wielu różnych wariantach. Należą one do jednej grupy produktów i pomimo różnicy w wyglądzie na pierwszy rzut oka, spełniają one wszystkie te same funkcje. Zanim zdecydujemy się na wybór, warto poznać poszczególne warianty dostępnych urządzeń:

Odkurzacze bezworkowe i tradycyjne

Najbardziej popularnym typem odkurzacza jest tradycyjny odkurzacz z workiem. Ponieważ jest to najczęściej spotykane rozwiązanie, na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór o bardzo zróżnicowanych parametrach. Musimy brać pod uwagę, to że co jakiś czas konieczne będzie wymienianie zapełnionego śmieciami worka na nowy. Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe, inaczej zwane cyklonowymi. W tych odkurzaczach śmieci zbierane są w specjalnym pojemniku, który łatwo można wyczyścić. Ten typ odkurzacza jest tańszy w eksploatacji.

Odkurzacze pionowe

W mieszkaniach, gdzie każdy kawałek podłogi jest na wagę złota, dobrym rozwiązaniem będzie odkurzacz pionowy. Zajmuje on mało miejsca, a do tego jest bardzo wygodny w obsłudze. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią na bóle pleców. Ważną zaletą jest sposób zasilania. Odkurzacz możemy podłączyć do sieci oraz może on być zasilany z akumulatora, wówczas jest to ręczny odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze automatyczne

Ostatnim z omawianych rodzajów będzie odkurzacz automatyczny. Rozwiązanie to z każdym rokiem zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ to bardzo wygodne rozwiązanie. Odkurzacz tego typu, to inteligentny robot, który za pomocą licznych wbudowanych czujników porusza się samodzielnie po pomieszczeniach i je odkurza. Odkurzanie może się odbywać podczas naszej nieobecności. Czas i częstotliwość sprzątania możemy zaprogramować w aplikacji.

To nie są oczywiście wszystkie rodzaje dostępnych na rynku odkurzaczy, znajdziemy jeszcze odkurzacz ręczny, odkurzacz piorący, to już urządzenia bardziej specjalistyczne, wykraczające poza użytek domowy.

Kupujemy odkurzacz, na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem zanim zaczniemy przeglądać oferty powinno być ustalenie budżetu. Dzięki temu możemy zawęzić poszukiwania urządzenia z dostosowaniem do budżetu jaki przeznaczyliśmy na ten zakup. Już ta pierwsza selekcja pokaże nam urządzenia i będziemy mogli się zorientować na co możemy liczyć w tej cenie, czy znajdziemy urządzenie o odpowiadających nam parametrach, czy jednak musimy podwyższyć budżet.

Moc urządzenia. To niezmiernie istotny parametr. Moc urządzenia odpowiada ze siłę ssania co bezpośrednio przekłada się na wydajność urządzenia. Oprócz tego moc urządzenia wpływa na zużycie prądu i wytrzymałość odkurzacza. Dobranie odpowiedniej mocy nie jest zadaniem bardzo trudnym. Jeżeli Twój dom składa się z podłóg twardych bez dywanów i wykładzin wystarczająca będzie moc ok. 600W. Jeżeli jednak masz dywany i wykładziny, to musisz wybrać odkurzacz o znacznie większej mocy. Zaleca się moc minimum 900W. Dobrym rozwiązaniem może być regulacja mocy ssania. Jednak nie możemy zwracać uwagi tylko na moc silnika, nie ma gwarancji, że urządzenie z moc 900W będzie lepiej pracowało, niż urządzenie 800W. Dlatego również trzeba zwracać uwagę na modele. Na przykład dobrym wyborem są odkurzacze Samsung Jet.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się nad dodatkowymi możliwościami sprzętu. Tutaj możliwości jest bardzo dużo, ale jak wcześniej wiele zależy od wybranego modelu odkurzacza. Nowoczesne odkurzacze posiadają takie funkcje jak miękki start, dysza wielopowierzchniowa, ssawka spryskująco – myjąca, odświeżanie tapicerki, mycia okien, funkcja czyszczenie i prania tapicerki, funkcja czyszczenia parą i wiele więcej. Oczywiście wielu z tych funkcji nie znajdziemy w najtańszych modelach. Dobre oferty znajdziecie na stronie https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze/f/samsung.html.

Wybierając odkurzacz warto również zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Jest kilka elementów, które powinny znaleźć się w zestawie. Wiele z nich znacznie ułatwia prace związane z czyszczeniem. Wymienię kilka, które według mnie są bardzo istotne: ssawka szczelinowa krótka, szczotka szczelinowa, rura teleskopowa, ssawka podłogowa, szczotka wielofunkcyjna, szczotka płaska, szczotka okrągła. Dla osób posiadających samochód i lubiących samodzielnie zadbać o jego czystość dobrym rozwiązaniem będzie również posiadanie takich elementów jak: szczotka samochodowa, ssawka flex, suszenie powierzchni twardych, funkcja zbierania wody.

Ważnym aspektem jest również głośność pracy odkurzacza. Teraz już wiecie na co zwracać uwagę i czym się kierować wybierając wasz odkurzacz do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post