Ochrona wyświetlacza smartfona – jakie zabezpieczenie ekranu wybrać?

Ochrona wyświetlacza smartfona – jakie zabezpieczenie ekranu wybrać?

Total
0
Shares

Nowoczesne telefony posiadają wiele przydatnych funkcji, a dzięki ekranom dotykowym ich obsługa jest niezwykle przyjemna. Należy jednak pamiętać, że bez odpowiedniej ochrony wyświetlacza urządzenie może być narażone na wiele uszkodzeń, od zarysowań, aż po poważne pęknięcia uniemożliwiające korzystanie ze sprzętu. Jaką ochronę ekranu najlepiej wybrać?

Szkła hartowane – popularne i skuteczne

Do powszechnie wykorzystywanych wyrobów zabezpieczających ekran zalicza się szkła hartowane typu 2,5D. To powłoki o twardości 9H, a ich powierzchnia jest nieskazitelnie płaska. Dzięki temu użytkownik smartfona nie czuje różnicy podczas korzystania ze smartfona, choć na wyświetlaczu urządzenia znajduje się szkło hartowane. Dzięki formie 2,5D powłoki te są specjalnie zwężane tak, aby telefon mógł zmieścić się w etui bez żadnego problemu. Atutem szkieł hartowanych jest oczywiście trwałość. Na dodatek tego rodzaju wyroby każda osoba może aplikować samodzielnie. Wystarczy specjalna ściereczka czyszcząca do wytarcia ekranu, a następnie należy przyłożyć powłokę do ekranu smartfona.

Matowe szkła na ekran

Alternatywą dla klasycznych hartowanych powłok są matowe szkła na ekran smartfonów. To wyroby nie tłukące, jednocześnie wysoce elastyczne. Ceramiczna powłoka skutecznie zabezpiecza wyświetlacz telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas użytkowania na szkle matowym nie pozostają ślady palców, co pozytywnie wpływa na komfort oraz estetykę. Powłoka zabezpiecza ekran przed promieniami słonecznymi, dlatego wyświetlacz jest wyraźnie widoczny w każdej sytuacji, nawet w pełnym słońcu. Montaż tego rodzaju wyrobu może być przeprowadzony samodzielnie w domu.

Ochrona wyświetlacza smartfona – jakie zabezpieczenie ekranu wybrać?

Innowacyjne folie hydrożelowe

Nietypowym, a zarazem wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem jest także folia hydrożelowa na telefon. Jak sama nazwa wskazuje, wyroby te opierają się na hydrogelu, który posiada wysoką elastyczność. Choć powłoka jest folią, to swoją wytrzymałością przypomina szkło o nietłukącym charakterze. Dodatkową zaletą hydrożelowych powłok jest ich możliwość do samoregeneracji. Drobne zarysowania z czasem po prostu znikają. To właściwość, która różni tego rodzaju folię od popularnych szkieł hartowanych oraz matowych. Jednocześnie hydrożelowa powłoka nie ulega pękaniu, ale gwarantuje niezawodne zabezpieczenie całego ekranu. Podobnie jak w przypadku poprzednich środków ochronnych, folia także może być założona indywidualnie w domu, bez pomocy specjalistów. Wystarczy jedynie wybrać wersję dopasowaną do konkretnego modelu smartfona.

Ochrona wyświetlacza smartfona – jakie zabezpieczenie ekranu wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać