Nocny monitoring w pełnych barwach – czy to możliwe?

Nocny monitoring w pełnych barwach – czy to możliwe?

Total
0
Shares

Nocne zdjęcia z kamer monitoringu nie zawsze pozwalają na rozpoznanie sprawcy niepożądanych zdarzeń lub też dokładne ich ustalenie. Wynika to z faktu, że nie wszystkie kamery wykorzystywane w systemach monitoringu CCTV są odpowiednio doświetlone, przez co nocne nagrania nie są wyraźne, a niekiedy wręcz są zupełnie nieczytelne. Czy jest na to jakaś recepta? Rozwiązaniem są kamery HikVision ColorVu oraz Dahua Full Color, które gwarantują wyraźny obraz w pełnych barwach, także nocą. Poznaj zalety tego typu kamer do monitoringu i przekonaj się, że stanowią znakomitą inwestycję w bezpieczeństwo obiektu.

Niewyraźny obraz nocnego monitoringu – problem rozwiązany

Nocna pora napawa włamywaczy i rabusiów większą dozą pewności siebie, a także – ze względu na ograniczoną widoczność i właśnie nie do końca radzący sobie z nią monitoring – stwarza lepsze warunki do popełnienia tego typu przestępstw. Dotychczas nocą lepiej sprawdzały się doświetlane diodami LED kamery czarno-biało, natomiast kamery kolorowe okazywały się przy bardzo słabym nocnym oświetleniu w zasadzie bezużyteczne. Problem ten rozwiązują kolorowe kamery do monitoringu CCTV HikVision ColorVu oraz Dahua Full Color, które gwarantują wyraźny obraz w żywych barwach, rejestrowany za dnia i nocą.

Kolorowy monitoring w nocy – jak to działa?

LED-y na podczerwień mogły dostatecznie doświetlić kamerę, jednak było to możliwe jedynie przy zastosowaniu czarno-białego obrazu, który nie spełniał oczekiwań dotyczących szczegółowości znajdujących się na nim elementów. Natomiast zastosowane w nowoczesnych kamerach rozwiązania pozwalają otrzymać wysokiej jakości obraz, który zawiera żywe kolory, nawet jeśli zarejestrowany został nocą lub przy słabym oświetleniu. Czemu zawdzięczamy takie właściwości kamer?

  • Przysłona o bardzo dużej jasności – w kamerach tego typu zastosowano niezwykle jasne przysłony, których wartość wynosi F/1.0. Co to oznacza? Do obiektywu wpada dokładnie tyle światła, ile dociera do niego dociera, co pozwala na rejestrowanie znacznie jaśniejszego obrazu.
  • Wysoka czułość – kolorowe kamery do monitoringu CCTV wyposażone są w przetworniki 1/1.8″, dzięki którym możliwe jest rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4 megapikseli. Stosuje się w nich również nowoczesne technologie, które umożliwiają osiągnięcie odpowiedniej jasności oraz nasycenia barw.
  • Doświetlenie – doświetlacze o ciepłej barwie światła umożliwiają osiągnięcia wyraźnych kolorów na zarejestrowanym obrazie.

Dlaczego warto postawić na tę technologię?

Wyraźny i pełen barw obraz nocnego monitoringu pozwoli lepiej odtworzyć niepożądane incydenty oraz rozpoznać ich sprawców, a także dojrzeć wiele innych szczegółów, które mogą okazać się kluczowe.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, że kamerami HikVision ColorVu i Dahua Full Color można z powodzeniem zastąpić dotychczas używane kamery CCTV, które nie rejestrowały wyraźnego i kolorowego obrazu nocą. Szeroki wybór tego typu kamer, które sprawdzą się zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz, znajdziesz w sklepie Kompleksmedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post