Najpopularniejsze rodzaje uchwytów do telefonów

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów do telefonów

Total
0
Shares

Korzystanie z funkcjonalności oferowanych przez nowoczesny smartfon jest znacznie łatwiejsze, jeśli wyposażymy się w dodatkowe akcesoria typu uchwyt na telefon. To jeden z najpopularniejszych gadżetów powszechnie stosowanych przez zmotoryzowanych użytkowników telefonów, zapewniający możliwość stabilnego przymocowania smartfona do deski rozdzielczej i używania go jako nawigacji satelitarnej czy rejestratora wideo.

Uchwyty samochodowe

To najbardziej rozbudowana kategoria uchwytów do telefonów, na którą składają się różnorodne konstrukcje umożliwiające przytwierdzanie smartfona do deski rozdzielczej, kratki wentylacyjnej czy bezpośrednio do przedniej szyby auta – znajdziemy je w dużej różnorodności modeli, w związku z czym każdy może znaleźć uchwyt w interesującym go rozmiarze czy kolorze. Współcześnie dużą popularnością cieszą się również specjalne maty, które co prawda nie są uchwytami, ale ze względu na antypoślizgowe właściwości pełnią podobną funkcję – zapobiegają samoczynnemu przesuwaniu się telefonu umieszczonego na plastikowych elementach deski rozdzielczej. Doskonałą propozycją dla użytkowników flagowych smartfonów może być uchwyt na telefon z opcją ładowania indukcyjnego. W tej formie pełni on równocześnie funkcję stojaka do smartfona i bezprzewodowej ładowarki.

Uchwyty rowerowe i inne

Jeśli podczas wycieczek rowerowych chcesz korzystać z nawigacji satelitarnej lub aplikacji treningowej, dobrą inwestycją będzie solidny, rowerowy uchwyt na telefon. Tego typu akcesoria zwykle instalowane są na kierownicy roweru, dzięki czemu rowerzysta ma bezpośredni podgląd na umieszczony tuż przed nim ekran smartfona. W sprzedaży znaleźć można również rowerowe uchwyty do smartfonów w formie torebki mocowanej do kierownicy lub ramy roweru – taka saszetka jest wyposażona w przezroczystą kieszonkę na telefon. Innymi rodzajami uchwytów dedykowanych mocowaniu telefonów są ringi na palec, które można w prosty sposób przymocować do obudowy smartfona czy selfie sticki, czyli charakterystyczne, najczęściej teleskopowe kijki zakończone poręcznym mocowaniem na telefon.

Specyficznymi modelami uchwytów dedykowanych różnym kategoriom urządzeń mobilnych, w tym tabletom, notebookom i nowoczesnym telefonom z dużymi, dotykowymi wyświetlaczami, są specjalne podstawki z opcjonalnym systemem mocowania. Taki sprzęt zwykle stosuje się w domu, dla zwiększenia komfortu oglądania materiałów wideo czy po prostu dla atrakcyjnej ekspozycji i bezpiecznego przechowywania nowoczesnego i zwykle dość drogiego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać