Monitor z zakrzywionym ekranem - komu się sprawdzi?

Monitor z zakrzywionym ekranem – komu się sprawdzi?

Total
0
Shares

Zakup odpowiedniego monitora jest niemniej ważny niż dobry komputer, klawiatura i mysz komputerowa. To od parametrów monitora zależy jasność, rozdzielczość oraz odwzorowanie barw. Szukając dobrego monitora do PC albo laptopa, należy zwrócić uwagę także na jego kształt. W sklepach znajdziesz zarówno płaskie modele, jak i lekko zakrzywione. Kto powinien rozważyć zakup zakrzywionego ekranu? Zobacz, czy to odpowiedni sprzęt dla ciebie.

Zakrzywiony ekran monitora – jakie daje korzyści?

Zakrzywiony ekran to żadna nowość. Już wiele lat temu testowano tę technologię – nie tylko w monitorach komputerowych, ale również w telewizorach. Historia TV z zakrzywionym ekranem była jednak krótka. Producenci szybko porzucili tę ideę, podobnie jak telewizory 3D. W przypadku monitorów jest jednak zupełnie inaczej! Cały czas są produkowane i wiele osób z nich korzysta. Skąd decyzja, żeby sięgnąć po zakrzywiony monitor zamiast płaskiego?

Zakrzywione monitory, nazywane monitorami curved, mają wiele potencjalnych zalet. Takie rozwiązanie:

  • poszerza pole widzenia;
  • ogranicza odbicia światła;
  • niweluje zniekształcenia obrazu;
  • daje możliwość skupienia się na tym, co widać na ekranie.

Korzystając z lekko zakrzywionego monitora o wiele łatwiej można dostrzec wszystkie detale znajdujące się w rogach ekranu. W przypadku telewizorów nie zdało to egzaminu, jednak w monitor zawsze patrzy się z niewielkiej odległości, siedząc dokładnie na wprost, więc efekt otoczenia widza przez ekran rzeczywiście tutaj występuje.

Monitor z zakrzywionym ekranem – dla kogo?

Zakrzywiony ekran monitora znajduje wielu zwolenników wśród graczy oraz miłośników dobrego kina. Oglądanie filmów i animacji na monitorze curved czyni obraz bardziej realistycznym i zapewnia głębsze zanurzenie w wirtualny świat. Z tego powodu zakrzywione monitory są polecane każdemu kto myśli przede wszystkim o rozrywce na wysokim poziomie. Szczególnie atrakcyjne są zakrzywione monitory o szerszych proporcjach, czyli modele UltraWide.

Lista firm dostarczających zakrzywione monitory jest naprawdę długa. Takie produkty mają w swojej ofercie między innymi Lenovo, LG, Philips, Samsung, HP, Xiaomi.

Monitor z zakrzywionym ekranem – jak wybrać?

Przekonują cię argumenty przemawiające za zakrzywionym ekranem monitora i chcesz wypróbować taki sprzęt? To może być znakomita decyzja, która sprawi, że od tej pory będziesz wybierać wyłącznie monitory curved! Jednak, żeby tak się stało, należy dobrać sprzęt odpowiednio dopasowany do konkretnych potrzeb.

Na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu monitora?

  • Wielkość – większy ekran pozwoli cieszyć się bardziej wciągającym, głębszym obrazem. Jednak nie należy zapominać o kwestiach praktycznych – zbyt duży monitor przecież nie zmieści się na biurku lub stole. Wiele zakrzywionych monitorów to modele o przekątnej 27 cali, choć występują nawet większe.
  • Specyfikacja matrycy – matryca wpływa na kąty widzenia, czas reakcji oraz maksymalny poziom rozdzielczości. Decyduje także o czasie reakcji, co ma kluczowe znaczenie szczególnie dla zawodowych graczy.
  • Regulacja – zwróć uwagę na to, w jakich płaszczyznach można kontrolować położenie monitora. Dostosowanie położenia ekranu do wysokości wzroku to istotna kwestia. Idealnie, jeśli monitor można przesuwać w poziomie, a także zmieniać jego kąt nachylenia.
  • Wbudowane głośniki – jeśli monitor ma być multimedialny, powinien zapewniać też dobrą jakość dźwięku. Wbudowane głośniki uzupełniają przecież wrażenia wizualne, więc są równie ważne.

Dzięki wyżej wymienionym wskazówkom na pewno łatwo wybierzesz odpowiedni monitor z zakrzywionym ekranem. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych, płaskich monitorów, którą na pewno warto sprawdzić w praktyce.

Zobacz najlepsze monitory z zakrzywionym ekranem w sklepie MediaMarkt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post