Infrastruktura SD-WAN w ofercie Orange dla Firm

Infrastruktura SD-WAN w ofercie Orange dla Firm

Total
0
Shares

Rozwój technologiczny to wyzwanie dla wielu firm. Wzrost ruchu czy przeciążone sieci są problemem wielu z nich – jednym z rozwiązań są nowoczesne sieci SD-WAN. Pozwalają one na proste zarządzenie infrastrukturą sieciową, zapewniają komfort pracy i gwarancję stabilności transmisji danych. Efektem jest też szybsza transmisja danych. Przyjrzyjmy się usłudze przygotowanej przez Orange dla Firm.

Sieci definiowane programowo oraz wirtualizacja funkcji sieciowych NFV to jedne z aktualnych trendów w rozwoju technologii sieciowych. SD-WAN, NFV czy VNF zdobyły w ostatnich latach dużą popularność. Nowoczesne rozwiązania są w ofercie już wielu dostawców.

Wsparcie dla przedsiębiorstw 

Orange dla Firm oferuje usługi wdrażania oraz obsługi sieci SD-WAN z wykorzystaniem rozwiązań firm Cisco i Nokia. Ich współpraca to gwarancja komfortowej pracy, stabilności oraz bezpieczeństwa transmisji danych firmie, której dotyczy wirtualizacja. Rozwiązanie Orange dla Firm powstało z myślą o przedsiębiorstwach, które planują cyfrową transformację. Technologia SD-WAN jest stosunkowo nowa i jeszcze nie tak popularna jak wirtualizacja serwerów, ale szybko zyskuje uznanie.

Sieć rozległa SD-WAN oznacza szereg korzyści – pozwala między innymi na wyższą wydajność, efektywne wykorzystanie dostępnej przepustowości łączy czy bezpieczeństwo danych.

Efektywne zarządzanie infrastrukturą wdrożoną przez Orange dla Firm 

Zarządzenie przez ekspertów Orange dla Firm. Infrastrukturą SD-WAN wdrożoną przez Orange dla Firm może zarządzać inżynier operatora. Kontroluje on poprawność realizacji usługi i odpowiada za zmiany konfiguracyjne, ale dostęp do panelu ma także klient. Panel obejmuje różne dane – m.in. statystyki prędkości oraz ilości transmisji danych. To dobre rozwiązanie dla firm, które nie posiadają własnego zespołu IT i potrzebują wsparcia ze strony specjalistów.

Zarządzanie przez specjalistów firmy klienta. Drugim rozwiązaniem jest możliwość zarządzania infrastrukturą sieciową SD-WAN przez administratorów przedsiębiorstwa, czyli klienta. W takiej sytuacji Orange dla Firm odpowiada jedynie za dostarczenie usługi, instalację i konfigurację sprzętu. Resztę zadań przejmują już administratorzy firmy klienta, ale w razie konieczności można zdecydować się odpłatnie na usługi dodatkowe i wsparcie ekspertów operatora.

Siec rozległa SD-WAN zapewnia wiele możliwości, których do niedawna administratorzy nie mieli. W ten sposób zarządzanie transmisją danych jest szybsze, efektywniejsze i prostsze, co pozwala też zmniejszyć wydatki związane z utrzymywaniem i kontrolowaniem infrastruktury sieciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post