Frezarka CNC - co warto wiedzieć?

Frezarka CNC – co warto wiedzieć?

Total
0
Shares

Dzięki nieustannemu rozwojowi, technologia pozwala nam na nowe i ulepszone metody obróbki materiałów. Jednym z urządzeń, które znacząco pomaga w pracy jest frezarka CNC, dzięki której widać zauważalny wzrost efektywności w dużych przedsiębiorstwach i fabrykach. Na czym polega frezowanie i jak pomaga w uzyskiwaniu pożądanych efektów?

W tekście dowiesz się dlaczego warto stosować frezarkę CNC.

Metoda frezowania CNC – czym jest?

Frezowanie jest sposobem obróbki pozwalającym na obrobienie powierzchni kształtowych, kanalików, rowków, uzębień czy płaszczyzn. W trakcie frezowania ostrza narzędzi nie działają w tym samym czasie, tylko działają naprzemiennie. Cel tego procesu polega przede wszystkim na uzyskaniu określonych kształtów, wymiarów czy też właściwości powierzchni. Jest to jedna z kilku metod tzw. “obróbki wiórowej”. Zazwyczaj zakłady produkcyjne, w których stosuje się metodę frezowania CNC, dzieli się ze względu na ilość i wielkość produkcji. Wyróżnia się produkcję jednostkową, seryjną i masową.

Frezarka CNC – co warto wiedzieć?

Nowoczesne maszyny do frezowania i obróbki metali charakteryzują się solidnością wykonania i wytrzymałością, co sprawia, że doskonale sobie radzą w obrabianiu elementów charakteryzujących się zróżnicowanymi wymiarami z wybranych materiałów. Dostępna w asortymencie STYLE maszyna cnc jest wyposażona w narzędzia do frezowania, które umożliwiają wysokiej jakości obróbkę aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu i innych metali. Łatwe sterowanie STYLE i ergonomiczna konstrukcja maszyn sprawiają, że frezarka cnc pozwala na wygodne i bezpieczne obrabianie.

Zalety frezowania CNC

Frezowanie CNC jest bardzo precyzyjne. Komputerowe sterowanie maszyny sprawia, że ta dokładnie wie, jak wykonać cięcia, by nie popełnić żadnych kosztownych błędów, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu jak największej ilości materiałów. Obróbka CNC to technologia pozwalająca wykonywać elementy znacznie szybciej, niż miało to miejsce wcześniej. Dzięki zautomatyzowaniu całego procesu, nie musimy w żaden sposób ingerować, a elementy zawsze będą wyglądać identycznie. Oprócz tego warto dodać, że żadne wcześniejsze obrabiarki nie pracowały tak precyzyjnie, a to powoduje, że jej użytkownicy mogą pozwalać sobie na znacznie bardziej zaawansowanie cięcia. Wyroby z kolei będą świetnej jakości, doskonale wykończone, i dodatkowa obróbka nie jest już konieczna.

Obsługa frezarki za pomocą prostego systemu sterowania CNC

Frezarki CNC wyposażone są w unikalny system sterowania STYLE. Dział oprogramowania dołożył wszelkich starań, by system był dokładnie opracowany, testowany i utrzymywany w taki sposób, aby zapewniał zgodność z najnowszym stanem wiedzy i technologiami dostępnymi na rynku. System sterowania STYLE jest całkowicie intuicyjnym układem sterowania CNC, który umożliwia pracę bez dokładnej znajomości kodu G, a to sprawia, że jest on łatwy w użyciu nie tylko dla doświadczonych, ale także dla początkujących operatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post