latający dron

Filmy z drona, czyli jak zaprezentować swój biznes z nowej perspektywy

Total
0
Shares

Filmy promocyjne, relacje z imprez firmowych, prezentacje inwestycji deweloperskich, czy atrakcji turystycznych nie mogą się dzisiaj obejść bez ujęć z powietrza. Filmy z drona zapewniają spektakularne efekty, dlatego szybko stały się standardem w branży. Jednak tylko profesjonalnie wykonane i umiejętnie zmontowane wideo gwarantuje efekt, jakim jest zainteresowanie wielu odbiorców. Na rynku mamy zatrzęsienie ofert o różnej jakości, dlatego warto wybrać wykonawcę, który dysponuje odpowiednim sprzętem i posiada doświadczenie w produkcji materiałów wideo dla firm.

Wideo z drona w wysokiej jakości

Jakość ujęć z powietrza zależy od klasy sprzętu i odpowiedniego wyposażenia drona. Podobnie jak w przypadku aparatów fotograficznych z różnych segmentów, tak i wśród dronów mamy rozwiązania lepsze i gorsze do nagrywania inwestycji deweloperskich, czy filmowania relacji z eventów bądź imprez firmowych. Pierwsza kwestia to rozdzielczość oraz wielkość matrycy. Jedynie zaawansowane matryce umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K w wysokiej jakości. Kolejna sprawa to dokładność przy odwzorowywaniu barw oraz możliwość zapisu surowych plików RAW, które pozwalają na największą swobodę podczas obróbki. Nie bez znaczenia jest również czułość nagrywania przy słabym oświetleniu oraz stabilizacja obrazu i płynność ujęć. Tylko drony z najwyższej półki posiadają wszystkie niezbędne opcje.

Doświadczony wykonawca filmów z drona

Umiejętność pilotażu i zaawansowany dron to zaledwie podstawa, aby móc nagrywać filmy z drona. Najistotniejsza jest bowiem wyobraźnia filmowa, która pozwala przełożyć wymagania klienta na efektowne wideo. Samo zarejestrowanie ujęć z drona jest tylko wstępem do produkcji atrakcyjnego klipu filmowego. Ważny jest właściwy dobór perspektywy i oczywiście kreatywność. W przypadku nagrywania inwestycji deweloperskich, czy atrakcji turystycznych liczy się nie tylko korzystne zaprezentowanie samego obiektu, ale też odpowiednie “zareklamowanie” jego otoczenia. Doświadczony realizator, który ma na koncie współpracę z klientami z danej branży, wie na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania prezentacji biurowca, inwestycji mieszkaniowej lub hotelu. Należy również pamiętać, że do wykonywania ujęć lotniczych nad miastem, potrzebne jest zarówno posiadanie odpowiednich uprawnień, jak i sprzętu dopuszczonego do lotów nad obszarem zabudowanym. Profesjonalny wykonawca powinien posiadać ważne świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO) oraz ubezpieczenie OC.

Produkcja filmów z drona

Realizacja nawet najprostszych ujęć z powietrza powinna być poprzedzona opracowaniem koncepcji, a w przypadku większych zleceń, również wykonaniem próbnych nagrań poglądowych w cenie projektu. Dzięki temu klient może ocenić, czy jego pomysł jest spójny z wizją artystyczną operatora. Gotowe ujęcia muszą być następnie dopracowane w postprodukcji a przede wszystkim zmontowane w spójną całość, czyli dynamiczny i efektowny film promocyjny. Obróbka filmów w wysokiej rozdzielczości wymaga wydajnego sprzętu komputerowego, licencji na legalne oprogramowanie wideo oraz doświadczenia w montażu, dlatego należy liczyć się z dodatkowymi kosztami w przypadku kompleksowych usług. Klient powinien otrzymać film gotowy do opublikowania na YouTube, czy innych serwisach społecznościowych oraz surowy materiał do wykorzystania w innych produkcjach. Warto o tym wszystkim pamiętać podczas wyboru wykonawcy, gdyż najtańsze oferty dostępne w sieci, często nie obejmują obróbki nagrań, nie wspominając już o ewentualnych poprawkach. Wyprodukowanie w pełni profesjonalnego filmu promocyjnego z drona to praca na, co najmniej kilka dni. Rzetelny wykonawca zaproponuje nam umowę, która jasno określa zakres usług oraz specyfikację materiału końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post