Dlaczego warto zadbać o dobre ubezpieczenie smartfona?

Dlaczego warto zadbać o dobre ubezpieczenie smartfona?

Total
0
Shares

Niektórzy śmieją się, że smartfony stały się przedłużeniem ręki. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ te niewielkie urządzenia towarzyszą nam dosłownie wszędzie, stanowiąc stałe źródło informacji i kontaktu z innymi. Warto zadbać o ubezpieczenie smartfona, które pozwoli nam odzyskać część środków w sytuacjach takich jak uszkodzenia czy kradzież telefonu. Gdzie ubezpieczyć telefon i dlaczego ubezpieczenie wyświetlacza ma tak duże znaczenie? O tym poniżej.

Smartfon, czyli przedmiot niezbędny

Intensywne użytkowanie smartfonów zwiększa prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. Niegdyś telefon służył głównie do kontaktowania się z innymi za pomocą smsów i zazwyczaj krajowych połączeń, a dzisiaj możliwości smartfonów są nieograniczone. Liczne aplikacje umożliwiają stały kontakt z ludźmi w kraju i poza nim, nawigację GPS czy słuchanie muzyki, a coraz lepsze parametry aparatów sprawiają, że robienie zdjęć telefonem staje się wygodniejsze od używania najlepszego sprzętu fotograficznego.

Ponadto telefon służy nam jako medium informacyjne – dzięki smartfonom możemy nie tylko być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, ale także poznawać nowości polityczne, kulturalne czy kulinarne. To niewielkie urządzenie stało się wiernym towarzyszem codzienności, dlatego warto zadbać o dobre ubezpieczenie smartfona. Co da nam takie ubezpieczenie, czym się kierować przy jego wyborze i gdzie ubezpieczyć telefon?

Ubezpieczenie smartfona – jakie wybrać?

Wybór dobrego ubezpieczenia telefonu to nie lada zadanie. Przede wszystkim należy zastanowić się, przed jakimi okolicznościami ma nas chronić dana oferta. Ubezpieczenie smartfona może obejmować takie sytuacje jak kradzież czy uszkodzenia różnych części telefonu, jednak często możliwość naprawy przysługuje tylko w przypadku uszkodzenia ekranu. Jeżeli chcemy, aby zakres usług był szeroki, warto wybrać ubezpieczenie, które nie będzie tylko ubezpieczeniem wyświetlacza, ale zapewni nam możliwość kompleksowej naprawy naszego urządzenia lub uzyskania odszkodowania w sytuacjach, gdy naprawa jest niemożliwa, ale wciąż podlega ubezpieczeniu. Wśród sytuacji, w których możemy liczyć na naprawdę bądź uzyskanie odszkodowania, znajdą się:

  • uszkodzenia ekranu,
  • zalanie telefonu,
  • uszkodzenia mechaniczne pozostałych części smartfona,
  • kradzież.

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest suma ubezpieczenia. Im większa kwota ubezpieczenia smartfona, tym więcej dostępnych wariantów ochrony. Ze względu na wysoki koszt naprawy drogich modeli smartfonów warto zdecydować się na ubezpieczenie, które pozwoli nam na opłacalną wymianę szybki. Wybierając najlepsze ubezpieczenie wyświetlacza, warto kierować się jakością posiadanego modelu telefonu, ponieważ naprawa urządzeń premium może wymagać dużego i nieopłacalnego dla nas nakładu finansowego. Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu unikniesz sytuacji, w której będziesz zmuszony do zapłaty dużej sumy nawet za naprawę niewielkiej części.

Gdzie ubezpieczyć telefon? Możemy to zrobić u operatora o ile oferuje tego rodzaju usługi, bądź też skorzystać z oferty firm ubezpieczeniowych. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujemy się ubezpieczyć nasz smartfon, należy pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z ofertą, aby wykupione usługi dostosowane były do naszych oczekiwań i posiadanego modelu telefonu.

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post