Druk zaproszeń ślubnych – dlaczego warto zlecić drukarni online?

Druk zaproszeń ślubnych – dlaczego warto zlecić drukarni online?

Total
0
Shares

Dzień ślubu niemal wszystkie Pary Młode planują z największą pieczołowitością. Nowożeńcy chcą, aby to wydarzenie stało się najpiękniejszym dniem w ich życiu, zachwyciło wszystkich gości, dostarczyło niezapomnianych emocji i było z rozrzewnieniem wspominane przez długie lata. Podczas przygotowań ważne jest zaproszenie gości. Dobór zaproszeń często wiążę się z długimi dyskusjami na temat wzorów. Podpowiadamy, dlaczego warto zlecić druk zaproszeń ślubnych drukarni online i jak dokładnie wygląda taka procedura.

Druk zaproszeń czy gotowe wzory ze sklepu?

Na rynku z powodzeniem można znaleźć obecnie bardzo duży wybór gotowych zaproszeń na sprzedaż. Jednak ich ceny nie są najniższe, a produkty nie dają Parze Młodej możliwości personalizacji. W takich zaproszeniach zwykle pozostawiane są pola, w których wpisuje się długopisem dane Państwa Młodych i zapraszanych gości, datę i miejsce uroczystości oraz ewentualne uwagi.

Druk zaproszeń pozwala uniknąć konieczności ręcznego wypisywania. Wielu nowożeńców decyduje się jednak na takie rozwiązanie, ponieważ w ten sposób może pieczołowicie dopracowywać projekty i dopasowywać je do własnego stylu oraz wyobrażeń o idealnych dodatkach ślubnych (łącznie z zaproszeniami można zamówić np. wkładki, winietki, tabliczki na stół, pudełka na ciasta, menu itp.). Drukarnie oferują gotowe wzory graficzne, ale bardzo często można samodzielnie dobierać formaty, rodzaj papieru, modyfikację kolorystyki.

Jaki motyw zaproszeń wybrać?

Od kilku sezonów modne jest wybieranie koloru przewodniego uroczystości i wykorzystywanie go w dodatkach. Pojawia się on więc w wystroju sali i stołów weselnych, ślubnym bukiecie, dekoracji auta oraz na zaproszeniach. Motyw na zaproszeniach powinien pasować do klimatu całej uroczystości. Marzy Ci się wystawne wesele w nowoczesnym hotelu? Na zaproszeniach doskonale sprawdzą się wzory minimalistyczne. Romantykom powinny przypaść do gustu wszelkie projekty z sercami czy kwiatami. Z powodzeniem można znaleźć także zaproszenia ślubne z grafiką w stylu rustykalnym, art deco, barokowym, glamour, klasycznym, boho, ludowym czy ekskluzywnym.

Drukarnie online – dlaczego warto zlecić druk zaproszeń ślubnych?

Wygodnym rozwiązaniem jest poszukanie ofert drukarni internetowych i zlecenie im druku zaproszeń ślubnych. Najczęściej dostępne są rozbudowane katalogi gotowych motywów. Wystarczy wtedy ocenić kolorystykę, grafikę, rodzaj czcionek i inne szczegóły oraz dobrać wzór wpasowany w styl planowanej uroczystości.

Wiele drukarni udostępnia specjalne kalkulatory i narzędzia do personalizacji zaproszeń.

Najczęściej można wtedy wybierać:

  • format zaproszenia (oprócz najpopularniejszych dostępne bywają także dodatkowe formaty druku wybrane przez zamawiających),
  • kolorystykę (jednostronnie czarny, dwustronnie czarny, jednostronnie kolorowy, dwustronnie kolorowy),
  • rodzaj papieru (kreda matowa, kreda połysk, satynowy biały, ozdobny),
  • gramaturę papieru (np. 250 g/m2, 300 g/m2),
  • bigowanie i składanie,
  • ilość zaproszeń.

Druk zaproszeń ślubnych często jest tańszy przy zamawianiu większych nakładów. Obawiasz się, że wybrane wzory po wydruku będą prezentować się inaczej niż na zdjęciach, które oglądasz na ekranie swojego komputera lub smartfona? Ostateczna kolorystyka rzeczywiście może nieco różnić się w zależności np. od rodzaju i gramatury papieru, dlatego wiele drukarni umożliwia zamawianie próbek zaproszeń. W ten sposób można wybrać kilka różnych motywów i sprawdzić, jak będą one prezentować się w rzeczywistości.

Możliwość personalizacji

Bardzo często firmy oferujące druk zaproszeń ślubnych umożliwiają klientom zamawianie produktów wykonanych według własnego projektu. Na stornie może wtedy być dostępne specjalne narzędzie, w którym dobiera się rodzaj i wielkość czcionek, kolory tła, rozkład poszczególnych elementów czy wgrywa własne zdjęcia. Takie zaproszenie będzie oryginalne i na pewno podkreśli, że Para Młoda zadbała o każdy szczegół uroczystości.

Sprawdź ofertę druku zaproszeń ślubnych na stronie drukarni Lobos.promo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać