Mydła w sprayu – nie tylko do profesjonalnego użytku

Mydła w sprayu – nie tylko do profesjonalnego użytku

Total
0
Shares

Choć konieczność dezynfekcji i starannego czyszczenia dłoni kojarzy się głównie z obiektami publicznymi, a zwłaszcza z placówkami służby zdrowia, to w dobie wszechobecnych wirusów i bakterii warto dbać o nią także w swoim domu. Dlatego bogata oferta preparatów czyszczących o starannie skomponowanym składzie dedykowana jest nie tylko przedstawicielom profesjonalnych środowisk, ale również klientom indywidualnym. Jakie mydła zapewnią skuteczność mycia i maksymalną satysfakcję z użytkowania?

Pragniesz higieny? Zapomnij o mydłach w kostce!

Zdecydowanie są one przeżytkiem i swoistym reliktem świata kosmetycznego. Oczywiście są one nadal dostępne w sklepach, jednak korzysta się z nich głównie w domach podczas ręcznego prania. Wiele osób rezygnuje z mydeł w kostce, gdyż zdaje sobie sprawę z nikłego poziomu higieny, jaki zapewniają. Bezpośredni kontakt z takim kosmetykiem stanowi podstawę do namnażania bakterii – zwłaszcza, jeśli z jednej kostki korzysta cała rodzina! Dlatego w domowych łazienkach coraz częściej znaleźć można mydła w postaci płynnej lub piankowej, a nawet profesjonalne mydła w sprayu.

Preparaty w sprayu – dezynfekcja o potwierdzonej skuteczności

Wybierając mydła w sprayu, można mieć pewność higieny. Dlaczego? Otóż podczas ich użytkowania nie jest konieczne bezpośrednie dotykanie preparatu. Aplikowany jest on na brudne dłonie specjalnym dozownikiem – dzięki temu dawka mydła jest starannie dobrana i wystarczająca, aby umyć ręce bez marnotrawstwa środka czyszczącego. Nawet, jeśli z kosmetyku korzysta wiele osób, nie trzeba martwić się o obecność bakterii czy drobnoustrojów, gdyż nikt nie musi dotykać preparatu myjącego! To rozwiązanie na wzór specjalistycznej dezynfekcji, która praktykowana jest w szpitalach i placówkach medycznych.

Spray, pianka czy płyn? Jakie mydło wybrać?

Dostępnych rozwiązań jest tak wiele, że nietrudno się pogubić. Nie warto jednak wpadać w popłoch – nieważne, jaki rodzaj preparatu się wybierze, bowiem produkowane współcześnie produkty cechują się wysoką skutecznością mycia. Mydła w sprayu są jednymi z najrzadziej spotykanych w użytku prywatnym, a to dlatego, że kojarzą się z produktami dedykowanymi specjalistycznemu zastosowaniu. Najczęściej natknąć się można na mydła w płynie, które występują w każdym sklepie kosmetycznym i dostępne są w wersji do rąk oraz pod prysznic.

Dlaczego warto postawić na mydło w sprayu?

Niewątpliwie wśród jego najważniejszych atutów wymienić należy:

  • wygodę użytkowania – system bezdotykowej aplikacji preparatu minimalizuje ryzyko przenoszenia bakterii, a optymalnie dozowana ilość mydła sprzyja komfortowi mycia dłoni,
  • wysoki poziom higieny i wysoką skuteczność mycia,
  • właściwości antybakteryjne,
  • brak drażniącego zapachu,
  • przyjazną konsystencję,
  • brak substancji potencjalnie alergizujących, które mogłyby negatywnie wpłynąć na skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Wszystkie te kwestie decydują o rosnącej popularności mydeł w sprayu, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników, nie tylko wśród przedstawicieli branży medycznej, ale także klientów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Jak szybko zasnąć? jak szybko zasnąć

Jak szybko zasnąć?

Zdrowy sen jest niezbędny dla naszego organizmu. Według profesor pediatrii, bezsenność może być spowodowana przez leki lub pewne schorzenia, ale niepokój jest najczęstszą tego przyczyną. Jeśli jesteśmy napięci i zaniepokojeni,…
Zobacz post