zarabianie na instagramie

Zarabianie na Instagramie – 5 cennych wskazówek

Total
0
Shares

Oficjalne dane z lipca 2018 roku pokazują, że już wtedy na popularnej platformie Instagram znajdowało się ponad 1 miliard użytkowników. Można więc łatwo wywnioskować, że jest to platforma, która oferuje wręcz nieograniczone możliwości pod względem zarabiania pieniędzy. Jednak w jaki sposób najlepiej wykorzystać to Social Media, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki?

1. Wykreuj profil, który będzie porywał tłumy innych osób

Co jest największym atutem każdej popularnej osoby w internecie? Oczywiście ogromna indywidualność oraz unikalność. Stąd też warto postawić na stworzenie profilu, który będzie całkowicie inny niż te, które obecnie liderują w danej niszy. Zaskocz wszystkich przeglądających profil na Instagram. Ustaw chwytliwą nazwę, dodaj nietuzinkowe zdjęcie oraz stwórz zachęcający biogram.

2. Śledź statystyki

Jaka jest największa przewaga profesjonalistów nad amatorami? Taka, że ci pierwsi mają pełną kontrolę nad swoimi mediami społecznościowymi. Przez profil na Instagram może przewijać się mnóstwo osób każdego dnia. Taki zresztą jest podstawowy cel, aby zarabianie pieniędzy na tym medium stało się faktem. Warto więc śledzić na bieżąco statystyki i dowiedzieć się, jakie osoby odwiedzają nasz profil, z jakich krajów i w jakim wieku. Także sprawdzanie przyrostu followerów oraz instagram likes pod dodanymi postami będzie wskazane. Takie informacje pozwolą nam dostosować najlepszą formę monetyzacji. Dopasowana forma reklamy na koncie Instagram do posiadanej społeczności to klucz do sukcesu.

3. Planuj i realizuj

Masz już chwytliwy profil na Instagram, znasz swoją grupę docelową, to teraz należy zaplanować działania, które umożliwią nam zarabianie pieniędzy. W tym celu pomyśl nad atrakcyjnymi postami, które możesz udostępnić. Zaplanuj wszystko, począwszy od ustalenia dnia publikacji, aż po dokładną godzinę publikacji posta, gdy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. Zbieraj pomysły na posty, notuj je, a potem przeanalizuj i dostarcz swoim odbiorcom wartość w każdym poście.

4. Stwórz swój własny unikalny #hashtag

Jeśli chcesz być naprawdę dużym graczem na Social Media, to postaraj się w jak największym stopniu wykreować swoją własną markę. W tym celu wymyśl chociażby swój indywidualny hashtag, za którym będą podążać Twoi oddani odbiorcy. Posługiwanie się slangiem, który będzie znany dla Waszej grupy będzie świetną okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy Wami. Buduj relacje, przekazuj wartości i twórz oddaną Tobie społeczność.

5. Bądź wszędzie i nie zatrzymuj się

Social Media dają użytkownikom na ten moment wręcz nieograniczone możliwości. Z tego powodu zarabianie pieniędzy na Instagram jeszcze nigdy nie było tak proste. Na Insta masz możliwość dotarcia do nowych ludzi na wiele sposobów. Komentarze pod postami popularnych profili, stories, zdjęcia, posty i relacje na żywo. Jeśli chcesz, aby Twój przyrost odwiedzających i obserwujących był jak najszybszy, to udzielaj się w jak najwięcej ilości miejsc. Bądź wszędzie i w razie potrzeby wyskakuj swoim odbiorcom nawet z lodówki! Duża aktywność na pewno przełoży się na to, że nie będą oni mogli o Tobie zapomnieć.

W dzisiejszych czasach wystarczy jedynie założenie konta na Social Media, aby docierać do setek tysięcy osób. Stąd też zarabianie na reklamach, sprzedaży własnych produktów bądź promowaniu swoich usług jeszcze nigdy nie było prostsze. Stosując się do powyższych wskazówek można być pewnym, że prędzej czy później sukces na pewno się pojawi. Instagram to na tyle duża platforma, że każdy zdobędzie na niej swoje miejsce, aby móc regularnie na tym zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać