Followers na Instagramie - prosty poradnik jak ich zdobyć!

Followers na Instagramie – prosty poradnik jak ich zdobyć!

Total
0
Shares

Posiadanie pokaźnego grona obserwujących na Instagramie to nie tylko satysfakcja i motywacja do dalszego rozwijania naszego konta. Im więcej osób nas obserwuje, tym większa szansa na ciekawą kooperację z markami, które właśnie w tej przestrzeni poszukują partnerów do współpracy.

Niestety samo założenie konta nie gwarantuje nam spektakularnego sukcesu, choć faktem jest, że z serwisu korzysta już ponad miliard użytkowników. Mogłoby się zatem wydawać, że mając takie rzesze osób w zasadzie “pod ręką” nie trzeba się przejmować pracą nad pozyskiwaniem użytkowników, którzy zostaną z nami na stałe. Nic bardziej mylnego.

Niestety ilość użytkowników powoduje, że coraz trudniej wybić się na Instagramie z własnym pomysłem czy marką. Zdobywanie followers na Instagramie może być czasochłonnym procesem, który szybko nas zniechęci lub przyjemnością, z której będziemy czerpać mnóstwo satysfakcji. Swobodne poruszanie się po Instagramie wymaga pewnego rodzaju wiedzy i przygotowania. Mając takową w zanadrzu będziemy mogli skupić się na przyjemnej pracy związanej z rozwojem naszego konta, nie martwiąc się o zwiększanie zasięgów i budowanie własnej marki. Od czego należy zacząć?

Jak zyskać realne zainteresowanie na Instagramie?

Oczywistym jest, że kiepsko prowadzone konto nigdy nie zdobędzie prawdziwego zainteresowania i nie sprawi, że inni użytkownicy zostaną z nami na dłużej. W sytuacji, kiedy brakuje pomysłu, kreatywności, innowacji i właściwego funkcjonowania w materii Instagrama, trudno będzie nakłonić kogokolwiek, by za nami podążał i obserwował treści wątpliwej jakości.

Instagram to serwis fotograficzny z dużą dozą cech portalu społecznościowego. Zdjęcia jednak bywają kluczową kwestią, ponieważ to one pojawiają się jako pierwsze i to one muszą “odwalić” lwią część pracy w pierwszych sekundach. Inni użytkownicy będą oceniać zdjęcie, dopiero potem treść, dlatego warto poświęcić im sporo czasu, uczyć się tworzyć atrakcyjne kompozycje, eksperymentować z światłem zastanym i sztucznym. Estetyka na Instagramie jest kwestią ważną bez względu na branżę. To jeden z podstawowych kluczy do osiągnięcia sukcesu. Trzeba zdjęciem zwrócić na siebie uwagę i nakłonić innych użytkowników do tego, by zechcieli zajrzeć na nasz profil. Robiąc dobre zdjęcia mamy realną szansę na pozyskanie nowych obserwujących, choć w tej sytuacji proces jest nieco czasochłonny i z pewnością nie odnotujemy spektakularnych sukcesów od razu.

Drobna inwestycja może zmienić wszystko

Użytkownicy Instagrama zdolni są do stosowania różnych zabiegów w celu pozyskania nowych Instagram followers. Zdarzają się niezbyt uczciwe akcje “follow for follow”, które w praktyce oznaczają, że dany użytkownik rozpoczyna obserwować konkretną ilość innych kont, a gdy te odwdzięczą się tym samym, znienacka zarzucają obserwowanie. Jest to dosyć paskudny sposób, choć sporo osób z niego korzysta i sporo osób przekonało się również, że Instagram konsekwentnie banuje konta, które dopuszczają się takiego procederu.

Na szczęście istnieje jeszcze sporo innych sposobów na pozyskiwanie obserwujących. Pamiętać należy, że wysoka jakość zawsze się obroni i zawsze będzie miała grono sprzymierzeńców. Jeżeli jednak należymy do osób, którym zależy na nieco szybszych wynikach i sukcesie w zakresie budowania dużych zasięgów, to z pewnością powinniśmy się zainteresować możliwościami, jakie oferują niektóre firmy.

Tanielajki.pl to jedno z tych miejsc w sieci, które warto odwiedzić, jeżeli tylko zależy nam na usprawnieniu procesu pozyskiwania nowych obserwujących na naszym koncie. Dzięki takiej inwestycji dosyć szybko odnotujemy wzrost lajków pod postami, co na Instagramie ma ogromne znaczenie. Każde zdjęcie z powalającą ilością lajków zostaje przez algorytmy dosłownie “wypchnięte” na szczyty wyszukiwarki. Mamy, wobec tego znacznie większe szanse na to, że nasz post trafi do większej ilości ludzi. W następstwie z pewnością odnotujemy także wzrost osób, które zajrzały na nasz profil i postanowiły po prostu obserwować nasz profil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać