Jak przebiega zmiana sprzedawcy gazu dla firmy? Sprawdź!

Jak przebiega zmiana sprzedawcy gazu dla firmy? Sprawdź!

Total
0
Shares

W ostatnich latach zauważyć można dynamicznie rosnącą tendencję do zmiany sprzedawców gazu. Wpływ na coraz większą liczbę klientów zmieniających dostawcę mają między innymi rosnąca świadomość konsumentów, a także szeroka dostępność różnych konkurencyjnych ofert. Procedura zmiany dostawcy gazu, chociaż może wydawać się skomplikowana, wcale nie musi taka być.

Jak przygotować się do zmian?

Wcześniej warto jednak przygotować klika niezbędnych informacji, takich jak miesięczne zestawienie zużycia gazu podane w kWh z podziałem na taryfy, czy moc umowna dla punktów odbioru. W tym miejscu należy zaznaczyć, że przy zmianie sprzedawcy gazu nie ma konieczności wymiany obecnej instalacji gazowej oraz licznika, co znacznie upraszcza cały proces.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na samodzielne załatwienie wszystkich formalności, należy postępować zgodnie z procedurą zmiany sprzedawcy, która obejmuje złożenie odpowiednio przygotowanego wniosku. Warto zaznaczyć, że czas jego rozpatrzenia wynosi 21 dni. W takiej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o terminach – zakończenia obowiązującej umowy i rozpoczęcia obowiązywania nowej. Pozwoli to uniknąć kar związanych z przedwczesnym rozwiązaniem umowy z dotychczasowym sprzedawcą, a także ryzyka wynikającego z czasu trwania procedur u operatora czy z ewentualnej pomyłki lub błędu w danych. Lepiej unikać takiego rozwiązania, bo drobny błąd czy uchybienie będą skutkować przerwą w dostawie gazu. Tym bardziej, że skorzystanie ze wsparcia nowego dostawcy nie wiąże się z żadnymi kosztami!

Jak uniknąć zbędnych formalności?

Wybierając nowego dostawcę gazu, można również skorzystać z możliwości udzielenia pełnomocnictwa sprzedawcy. Takie rozwiązanie jest dla klientów niezwykle wygodne – dzięki niemu cała procedura zmiany dostawcy gazu realizowana jest przez nowego sprzedawcę, a rola klienta ogranicza się do niezbędnego minimum, m.in. wybrania nowej oferty. Zachowując odpowiedni termin wypowiedzenia, sprzedawca gazu w imieniu klienta rozwiązuje obowiązującą umowę z dotychczasowym dostawcą. Następnie o zmianie sprzedawcy informowany jest Operator Systemu Dystrybucyjnego, a nowy dostawca rozpoczyna realizację umowy.

Wejdź na https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ i dowiedz się więcej na temat oferty gazu dla firm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać