Czy warto jeszcze kupować kryptowaluty?

Czy warto jeszcze kupować kryptowaluty?

Total
0
Shares

Obecna sytuacja ekonomiczna stawia nam wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Jedni chcą wiedzieć, czy w bezpieczny sposób mogą wrócić do pracy. Inni natomiast oczekują na stabilizację rynku finansowego. W tym dwóch przypadkach każdy zadaje sobie pytanie: Jak długo to potrwa? Ta sama sytuacja pojawia się na rynkach kryptowalut. Jednak jak grać na giełdzie, kiedy za oknem szaleje pandemia? Czy warto kupować nowe kryptowaluty? Oto nasze wskazówki na pandemiczną sytuacje.

Jaką mamy obecnie sytuacje?

Zanim omówimy jak grać na giełdzie warto zająć się obecną sytuacją. Zrobimy to na przykładzie dobrze znanego nam Bitcoina. To najbardziej znane kryptowaluty technologii blockchain. Można powiedzieć, że jest to najstarsza waluta wirtualna. Charakteryzuje się dość stabilnym kursem. Oczywiście, jak to na rynku bywa pojawiły się dwie mocne bańki finansowe. Jednak nie spowodowało to żadnego upadku systemu. W przeciwieństwie od innych kryptowalut Bitcoin od kilku lat trzyma się na rynku. Dlatego przyjrzymy mu się bliżej.

Od czasu kiedy wybuchła epidemia w Chinach kurs Bitcoina drastyczne się obniżył. Jest to spowodowane nie tyle wybuchem epidemii, a zatrzymaniem aż 65% chińskich kopalń. Z racji tego, że Chiny to największa fabryka świata straty zauważono także na rynku światowym. Z racji zwolnionej pracy kopalń kryptowaluty zaczęły tracić. Związku ,z czym gra na giełdzie stała się nie warta świeczki. Ludzie zaczęli powoli wychodzić z giełdy, wypłacać swoje ciężko zarobione oszczędności i nie wpłacać kolejnych. Podane działanie nie jest odosobnionym przypadkiem. Na świecie także inne rynki finansowe ponoszą straty.

W przypadku strat z marca możemy powiedzieć, że Bitcoin miał prawdziwy rekord. Nawet podczas kryzysów podana kryptowaluty rosły w siłę. Nawet najbardziej tragiczny w skutkach kryzys z 2008 roku nie dał o się odczuć na rynku kryptowalut. Można powiedzieć, że obecna sytuacja jest przełomowa. Ale przejdźmy do konkretów.

Jakie spadki mamy na przełomie marca i kwietnia?

Na chwilę obecną Bitcoin zaczyna powoli rosnąć. Nie są to duże wzrosty ale jednak się zdarzają. Najgorzej było w marcu. Kiedy sytuacja była dramatyczna w Chinach Bitcoin zaczął drastyczne spadać. W zasadzie miał swój największy spadek od roku. Jeden Bitcoin wynosił 22 414 PLN. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Jedną z nich jest panika. Duża liczba zachorowań, nieznany wirus oraz możliwość zarażenia wywołały efekt paniczny. Ludzie zaczęli oszczędzać oraz wszelkie oszczędności gromadzić zamiast je wydawać. W marcu gra na giełdzie była jak spacer po cienkiej linie, po której nie każdy chciał spacerować. Ale można powiedzieć, że wszystko na giełdzie wraca powoli do normy. Przypadków w Chinach jest coraz mniej, ludzie wracają do pracy, a kopalnie wirtualnych monet wracają do pracy. Jednak największy producent świata to nie cały ludzkość.

Sytuacja w USA i we Włoszech jest napięta. Tam mamy dość dużo przypadków zachorowań. Panika oraz strach jest na porządku dziennym. Dlatego też gra na giełdzie może przybrać nieoczekiwany obrót.

Czy warto kupować kryptowaluty po obecnym kursie?

Sytuacja jest, jaka jest. Ale w przypadku odpowiedzi na pytanie powiem krótko zawsze warto. Kupno kryptowaluty jest dość bezpieczne. Podobnie jak kurs złota możemy liczyć na ograniczoną ilość monet. W przeciwieństwie do pieniędzy nie da się stworzyć dodatkowych Bitcoinów. Dlatego gra na giełdzie jest wolna od inflacji.  Wydobycie Bitocoina jest regulowane przez tzw. mining. Każda kopalnia ma ograniczoną ilość wydobycia. Nie mogą kopać na opartego. Takie zabezpieczenie chroni system przed posiadaniem pieniędzy bez pokrycia.

Kupno kryptowalut na chwilę obecną się opłaca. Dodruk pieniędzy na wszelkie pakiety socjalne dla osób dotkniętych pandemią dzieje się na naszych oczach. Dlatego lepiej jest inwestować pieniądze w systemy wolne od inflacji. Dlatego gra na giełdzie w czasach pandemii ochroni nasze pieniądze przed skutkiem inflacji. Tak więc kupny wirtualną walutę i zacznijmy ją traktować jako zabezpieczenie finansów osobistych. Po więcej zapraszamy na https://berich.eu/.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać