Jaki wybrać laptop dla biznesu? Najważniejsze wskazówki

Jaki wybrać laptop dla biznesu? Najważniejsze wskazówki

Total
0
Shares

Laptop biznesowy to urządzenie przeznaczone głównie dla ludzi z szeroko rozumianego świata biznesu. Wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi oraz niebanalnym designem. Taki sprzęt musi być po prostu niezawodny, aby można było na nim realizować rozmaite działania i zadania. Tym sposobem dba się o rozwój własnej firmy i niczego nie pozostawia się przypadkowi. Jaki powinien być idealny laptop dla biznesu?

Dobór laptopa biznesowego – na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli chodzi o profesjonalny dobór laptopa biznesowego warto skupić swoją uwagę na kilku najważniejszych kryteriach. Dzięki temu w krótkim czasie wybierze się idealny laptop dla swojej siebie i swojej firmy. Oto kluczowe czynniki, których nie powinno się lekceważyć:

  • wydajne podzespoły – musi to być starannie zaprojektowane urządzenie z wydajnymi podzespołami, aby nie było trudności z obsługą dużej ilości programów, surfowaniem po sieci internetowej czy też wykonywaniem pilnych zadań,
  • pamięć RAM i wysokiej klasy procesor – biorąc pod lupę procesor warto zadbać o to, aby miał przynajmniej cztery rdzenie. Musi być też wielozadaniowy, aby firma nie stała w miejscu, co poskutkuje tym, iż konkurencja znacznie jej odskoczy. Zaleca się też, aby laptop dla biznesu miał 16 GB pamięci RAM (szybkie surfowanie pomiędzy aplikacjami),
  • niezawodna bateria, karta graficzna i dysk twardy – w laptopach biznesowych musi się znaleźć niezawodna i pojemna bateria, która sprawdzi się zwłaszcza podczas używania laptopa w podróży. Najbardziej wymagający inwestorzy powinni również zainwestować w laptopa z dedykowaną kartą graficzną (łatwe tworzenie projektów i grafik). Korzystną opcją jest też dysk SSD (brak ruchomych części, szybkie działanie i bezproblemowy dostęp do danych),
  • wytrzymała konstrukcja z metalu lub wzmocnionego tworzywa,
  • system operacyjny dla użytku biznesowego,
  • niewielka waga i matowa matryca (odbijanie promieni słonecznych).

Skupiając się na powyższych kryteriach można mieć pewność, że prędzej czy później wybierze się idealny laptop biznesowy, który posłuży użytkownikom przez długie miesiące.

Laptop biznesowy – jakie propozycje wziąć pod lupę?

Osoby zastanawiające się nad tym, jakie propozycje rozważyć w pierwszej kolejności, powinny wziąć pod lupę trzy podstawowe wersje laptopów biznesowych. Pierwszą z nich jest HP ProBook, który ma trwałą konstrukcję i odporną na uszkodzenia oraz zalanie obudowę. Dodatkowo zastosowano w nim wydajny dysk SSD i stabilny system operacyjny.

Drugą opcją jest laptop Lenovo ThinkPad. To urządzenie przeznaczone do najbardziej zaawansowanych form pracy, które jest odporne na skrajne warunki i zawiera w sobie najnowocześniejsze podzespoły. Przy okazji warto docenić wygodne rozmieszczenie klawiszy. Alternatywą dla dwóch powyższych propozycji jest laptop HP EliteBook. To gwarancja niesamowitej lekkości, funkcjonalności, wydłużonego czasu pracy baterii i zastosowania wyświetlacza dostosowanego do realizowania prac graficznych.

Wybór laptopa biznesowego – krótkie podsumowanie

Jak widać wybór laptopa biznesowego wcale nie jest łatwy, a ostateczna decyzja nie obejdzie się bez przeanalizowania takich kryteriów, jak: wydajne podzespoły (gwarantujące sprawną obsługę dużej ilości programów), dysk twardy (najlepiej dysk SSD), karta graficzna (dedykowana), pamięć RAM (optymalna wartość to 16 GB), matowa matryca, niewielka waga, system operacyjny dla użytku biznesowego, wytrzymała konstrukcja, pojemna bateria (zapewniająca długi czas pracy bez ładowania, np. w podróży) i wysokiej klasy procesor (wielozadaniowy i przynajmniej z czterema rdzeniami).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać