Najciekawsze nowinki techiczne, które czekają nas w 2023 roku!

Najciekawsze nowinki techiczne, które czekają nas w 2023 roku!

Total
21
Shares

Każdy rok przynosi nam prawdziwą rewolucję w świecie technologii. Czy to w obszarze nowoczesnych rozwiązań informatycznych, innowacji związanych ze smartfonami czy laptopami – coraz więcej osób żyje tego typu zapowiedziami i wprost nie możemy doczekać się, by na własne oczy ujrzeć przyszłość. Jakie nowinki techniczne czekają na nas w 2023 roku? Sprawdźmy to.

Rozwój technologii chmurowych

Chmura obliczeniowa to jeden z najgorętszych tematów nie tylko w świecie IT, ale w świecie biznesu w ogóle. To właśnie dzięki chmurze coraz więcej firm jest w stanie gromadzić całe zasoby cyfrowe w jednym, bezpiecznym miejscu z potencjałem dostępu do nich w dowolnym czasie, dowolnym miejscu  i dowolnego urządzenia. Jednak chmura to nie tylko miejsce,  w którym firmy gromadzą swoje zasoby. Coraz częściej, dzięki zaawansowanym technologiom i usługom udostępnianym przez dostawców rozwiązań chmurowych biznesy mogą tworzyć aplikacje rozproszone bezpośrednio umieszczone na chmurze. Dla nas to świetne rozwiązanie, które w dużej mierze wpłynie na efektywność całego systemu i zapewni większą efektywność prowadzenia biznesu, ale też stosowania nowoczesnych rozwiązań w domowym zaciszu.

Sieć 5G

Rozwiązania związane z internetem bezprzewodowym stanowią w dzisiejszych czasach trzon nie tylko biznesu, ale naszego życia w ogóle. Już od dawna słyszymy o coraz to nowych innowacjach związanych z szybkim i stabilnym internetem bezprzewodowym. Sieć 5G to zdecydowanie temat, o którym każdy, choć trochę zainteresowany nowoczesnymi technologiami słyszał nie raz. I choć już teraz nieliczni operatorzy komórkowi w swojej ofercie zachęcają nas do skorzystania z 5G, jest to wciąż w Polsce nisza. To jednak już niedługo się zmieni. Zgodnie z prognozami ekspertów, już w 2025 roku zdecydowana większość społeczeństwa będzie korzystać z 5G. Niewykluczone, że przyszły rok to moment rewolucji w dostępie do stabilnego, szybkiego i niezwykle efektywnego internetu bezprzewodowego.

Sztuczna inteligencja w naszych smartfonach

Już teraz najwięksi producenci sprzętu elektronicznego, jak Apple, Samsung czy Huawei na potęgę korzystają z dobrodziejstw zapewnianych przez sztuczną inteligencję. Musimy jednak mieć świadomość, że to dopiero początek ekspansji tej technologii w naszych życiach. Już teraz sztuczna inteligencja pomaga nam w wielu obszarach życia. Coraz więcej aplikacji natywnych, jak i tych stworzonych przez niezależne firmy garściami czerpią z możliwości sztucznej inteligencji. Trend ten jest na tyle wyraźny, że w przyszłym roku każdy nowy model telefonu z pewnością będzie po brzegi wypełniony nowinkami związanymi z technologią SI.

Digitalizacja usług publicznych

Świat migruje do sieci. To ruch, który widoczny jest już od ponad dwóch lat. Jednak nikt nie chce poprzestać na tym i już w przyszłym roku możemy oczekiwać wzrastającej liczby usług, które bez wychodzenia z domu realizujemy za pomocą urządzenia mobilnego i dostępu do sieci. Usługi medyczne, administracyjne i wszystkie inne obszary, które dotychczas możliwe były do załatwienia tylko osobiście – to wszystko w niedługim czasie zostanie przeniesione do sieci.

Dziękujemy portalowi Testoria.pl za pomoc przy tworzeniu treści artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post