Jakie okulary VR kupić?

Jakie okulary VR kupić?

Total
0
Shares

Gogle VR to nowoczesna technologia zamknięta w specjalnych okularach. Dzięki niej możemy grać w gry w formacie 3D oraz uczestniczyć w wirtualnej rzeczywistości. Warto zainteresować się tym innowacyjnym produktem i poczuć niesamowite wrażenia technologii Virtual Reality. 

Na czym opiera się działanie okularów wirtualnej rzeczywistości?

Te unikalne okulary, z wyglądu przypominają gogle narciarskie. W środku mają system soczewek i ekranów, dzięki którym widzimy trójwymiarowo z głębią 3D, mimo tego, że obraz wciąż pozostaje w formacie 2D. Okulary posiadają również wiele czujników, które powodują, że kiedy jesteśmy w ruchu, odbieramy to jako spacer w wirtualnej rzeczywistości.

Aby gogle VR prawidłowo działały, musza mieć kilka komponentów i są to: urządzenie wytwarzające obraz (smartfon, PC lub konsola), ekran podzielony na dwie części (soczewki optyczne przekazują obraz do oczu użytkownika) oraz takie czujniki jak: akcelerometr, żyroskop, magnetometr, a nawet kamera.

Do czego mogą się przydać Gogle VR?

Kiedyś takie okulary kojarzyły się ze specjalnymi filmami w kinie, gdzie za sprawą Gogli VR, można było poczuć się jak w trójwymiarowym świecie. Z bliżej nieokreślonych przyczyn, produkt ten nie znalazł zastosowania w tradycyjnej kinematografii, ale jeśli chodzi o video, to niektóre filmy dzięki tej technologii są tak realistyczne, że trudno odróżnić je od rzeczywistości. Fani gier komputerowych są tutaj najbardziej zadowoleni, bo to właśnie im gogle VR pozwalają grać w gry komputerowe, konsolowe i na telefonie. Dzięki wrażeniu patrzenia oczami bohatera gry, sama rozgrywka jest wciągająca i niezwykle atrakcyjna dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. 

Obecnie pojawiają się także inne możliwości dla tych specjalnych okularów, a mianowicie, dzięki nim można sobie zrobić wirtualną wycieczkę po obiektach kulturalnych, takich jak muzea, parki narodowe czy inne zabytki. Można również wirtualnie podróżować i zwiedzać inne miasta czy kraje. Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wkracza do branży szkoleniowej i tak na przykład możemy uczyć się w ten sposób obsługi maszyn. Szkolenie z obsługi maszyn budowlanych, modele anatomiczne człowieka czy modelowanie? To wszystko jest możliwe do przekazania za pomocą technologii VR. Branża nieruchomości również sporo zyskała dzięki VR, bo dostała możliwość wirtualnych spacerów, gdzie potencjalny klient może obejrzeć nieruchomość, spacerując po niej, co znacznie skraca decyzję o zakupie. 

Czym jest Virtual Reality?

Google VR sprawdzą się w przypadku osób, które są fascynatami technologii i chcą poczuć się jak w wirtualnym świecie. Virtual Reality to obraz sztucznej rzeczywistości, który jest wykreowany przy pomocy technologii informatycznej. Rzeczywistość wirtualna ma zastosowanie w rozrywce właśnie za pomocą gier komputerowych, które są odbiciem świata rzeczywistego. Niektóre gry pochodzą właśnie z zastosowania użytkowego jak na przykład symulatory lotu. Z kolei dzięki technologii VR możemy grać w gry, widząc ją oczami bohatera, a o taki efekt właśnie chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post